پیدا کردن کار در سوئد

مهاجرت کاری به سوئد

یکی از بهترین راه های گرفتن اقامت سوئد اقدام از طریق کار است . شما میتوانید با دعوت کارفرما اقامت موقتی سوئد را دریافت کنید . امید است شما بتوانید با کمک ایران مهاجرت راه درست را برای اقدام به مهاجرت پیدا کنید

افراد بسیاری خواهان مهاجرت به سوئد و مشغول به کار شدن در سوئد هستند و دوست دارند با مدرک تحصیلی خود که از ایران کسب کرده اند در سوئد مشغول به کار شوند. این افراد برای مهاجرت و اقامت در سوئد به وسیله ی کار نیاز به دعوتنامه از طرف یک کارفرمای معتبر در سوئد دارند و تا کارفرمایی مسئولیت آن ها را بر عهده نگیرد نمی توانند از این طریق مهاجرت نمایند.

 

برای پیدا کردن کار در این کشور هم باید دارای شرایط ایده آلی باشید تا مهارت شما برای کارفرما اثبات گردد و به نیروی کار شما نیاز داشته باشند. به افرادی که مهاجرت از طریق کار مدنظرشان است پیشنهاد می کنیم پیش از مهاجرت با استفاده از روش مکاتبه ای و یا مجازی با کارفرمایان ارتباط برقرار کنند و از کار خود در کشور مقصد مطمئن باشند و سپس اقدام به مهاجرت کنند و یا ابتدا با سفرهای کوتاه مدت با محیط ها و شرایط کاری در این کشور و کارفرمایانی که کارشان به رشته ی تحصیلی آن ها مربوط است ارتباط بر قرار کرده و آشنا شوند.

 

مهاجرت از طریق کار به سوئد بدون پشتوانه ی مالی و دعوتنامه ی کارفرما هرگز توصیه نمی شود زیرا احتمال عدم موفقیت در این روش زیاد است. اما اگر با همه ی تلاش هایتان موفق به کسب توجه کارفرمایان نشدید پیشنهاد می کنیم به وکیلان خبره مهاجرت به سوئد مراجعه نمایید تا در صورت توانایی، شما را با کارفرمایان آشنا کنند این کار را تنها وکیلان با تجربه توانایی انجام آن را دارند . توجه داشته باشید که در این کار کلاهبرداران زیادی در حال فعالیت هستند بنابراین فریب پرداخت هزینه های هنگفت را برای پیدا کردن کار به صورت تضمینی نخورید.

 

اگر موفق به کسب دعوتنامه و رضایت کارفرما برای جذب خود در سوئد شوید با توجه به دعوتنامه ی او می توانید به راحتی در این کشور اقامت نمایید، این روش از سخت ترین اما محبوب ترین روش های مهاجرت به سوئد می باشد.

 

شاید برای شما این سوال پیش آید که فرد مهاجر بدون داشتن هیچ آشنایی در سوئد چگونه می تواند از کارفرمایان دعوتنامه کسب کند؟ این کار آسان نیست اما علاقمندان می توانند از طریق وبسایت های کاریابی این کشور اقدام نمایند در این مرحله باید بسیار هوشیار باشید زیرا افراد سودجو به شما پیشنهاد خواهند داد که به صورت تضمینی برایتان کار پیدا خواهند کرد .

 

 

کار در سوئد
موقعیت های شغلی در سوئد

 

نکات مهم درباره مهاجرت کاری به سوئد:

 

- اگر با کارفرمایی صحبت کردید و از شما درخواست مصاحبه شد باید با استفاده از روش های مهاجرت موقت به سوئد بروید برای این کار می توانید درخواست ویزای کاری نمایید در این صورت به شما ۲ سال زمان داده می شود که با کارفرمایان ارتباط بر قرار کرده و کار پیدا کنید. اگر در این دو سال به موفقیت دست پیدا نکردید، می توانید ویزای خود را ۲ سال دیگر نیز تمدید نمایید اما پس از ۴ سال ویزای کاری موقت، قابل تمدید نخواهد بود.

 

- ویزای کاری سوئد به افرادی که قصد تحقیق در دانشگاه ها و موسسات علمی را دارند نیز تعلق می گیرد.

 

- مهم ترین نکته درباره ی موفقیت مهاجرت کاری اعلام نیاز یک کارفرما در آن کشور به وجود شماست.

 

- اگر فردی که اقدام به مهاجرت کاری نموده با خانواده ی درجه یک خود مهاجرت کند نیز مشکلی نیست و به خانواده ی او اقامت داده می شود اما هزینه ها تا پیش از پیدا کردن کار متقاضی بر عهده ی خود مهاجران می باشد یعنی او میتواند خانواده خود را نیز با خود به سوئد ببرد.

 

- دانشجویان سوئد بعد از گذراندن یک ترم در این کشور می توانند درخواست اقامت از طریق کار کنند.

 

- در اولین مرحله ی قبول مهاجرت کاری برای مصاحبه ی فرد با کارفرما ویزای ۳ ماهه برای مهاجر صادر می شود و پس از این مدت باید دوباره ویزا تمدید شود.

 

- توجه کنید که اداره مهاجرت سوئد در زمینه ی پناهندگان سو استفاده گر بسیار قوی عمل می کند، بنابراین سعی نکنید به اداره ی مهاجرت این کشور دروغ بگویید.

 

- مهاجرت از طریق کار نکات ریز زیادی دارد برای مثال اعتبار داشتن حداقل ۲ ماهه ی پاسپورت و... که وکلای مهاجرت و سفارت خانه ها این اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهند و در اینجا مجال پرداختن به این مسائل نمی باشد زیرا با توجه به شرایط افراد تغییر می کنند.

 

مهاجرت پزشکان به سوئد

 

پزشکانی که مدرک پزشکی خود را از ایران یا کشورهایی غیر از سوئد دریافت کرده اند باید مدرک خود را به عنوان یک پزشک در این کشور به ثبت برسانند که مراحل این کار چیزی بین ۲ تا ۳ سال طول می کشد.

در سوئد در حال حاضر از پزشکان استقبال می کند و پزشکان شانس بالایی در مهاجرت دارند بخصوص پزشکان ایرانی که در مهاجرت به سوئد سابقه ی درخشانی داشته و دارند.