شرایط اقامت کاری به هلند

مقاله فوق در رابطه با انواع مشاغل هلندی و راه های دریافت اقامت کار هلند است با ایران مهاجرت همراه باشید

 مشاغل موجود در هلند

کارگران بسیار ماهر که کارگران با دانش خوانده می شوند جمعیت گسترده ای را در هلند به خود اختصاص داده اند که شانس بیشتری برای دریافت ویزای کاری هلند را دارند. این در حالیست که در سالهای اخیر روند مهاجرت در این کشور بسیار زیاد بوده است. این درحالیست که آنان از مزیتمالیاتی 30 درصدی برخوردار خواهند شد. این گروه مواردی نظیر: گروه مهندسان کسانی که مهارت های فنی دارند، متخصصین IT، کسانی که با امور مالی سر و کار دارند، کسانی که در خرید و فروش تجربه دارند، بازاریاب ها و ارائه دهندهخدمات را در بر خواهند گرفت. دیگر مشاغلی که تقاضای بسیاری دارند مواردی نظیر: اخذ مشاغل در مراکز سلامت و درمان، مدیریت داخلی و بخش های آموزشی را در بر خواهد گرفت. شما قادر به مشاهده مشاغل مورد نظر در صنایع، بخشهای مرتبط با نشریه و بخش های مرتبط با آموزش خواهید بود. 

محیط کار و فرهنگ مدیریت در هلند

ساعات کار در هلند حدود 36 تا 40 ساعت در هفته خواهد بود. این درحالیست که امکان کار کردن 4 روز بیش تر از ساعات کاری برای افراد وجود خواهد داشت. قوانین کار در این کشور بسیار سازمان یافته می باشد و براساس ساعت هایکاری نرمال مابیین 9 صبح تا 5 بعد از ظهر است. جدا از مدیریت، از فرد کارمند انتظار نمی رود که بیش از حد ساعات کاری مشخص شده فعالیت نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قراردادهای کاری هلند و قوانین استخدام با مقاله اقامت در هلند از طریق کار همراه باشید. 

جامعه هلند بسیار مساوات طلبانه می باشد و این امر در محیط کاری به وفور مشاهده خواهد شد. شرکت های هلندی معمولا ساختارهایی افقی دارند و اهداف خود را گام به گام پیش خواهند برد. این بدین معناست که تمامی تصمیمات پساز بحث های طولانی صورت خواهد گرفت. جلسات برگزار شده از قبل برنامه ریزی شده اند و هدف آنان مطرح کردن تمامی موارد مهم در اجماع خواهد بود. موارد بیشتر در خصوص فرهنگ تجارت در هلند خواهد بود. 

شرایط مورد نیاز جهت کارکردن در هلند

در ادامه به شرایط دریافت اقامت کاری هلند می پردازیم.

 کار و مجوز اقامت در هلند 

اگر شما متعلق به اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا، آیسلند، لیختن اشتاین، نروژ و یا سوئیس می باشید امکان کارکردن و زندگی در هلند بدون اخذ مجوز اقامت برای شما وجود خواهد داشت. این درحالیست که شما ملزم به اثبات اقامت

قانونی خود در کشورهای ذکر شده خواهید بود. شهروندان کرواتی قادر به کارکردن با در اختیار داشتن مجوز اقامت کار در سال اول خواهند بود. این درحالیست که شما ملزم به ثبت ورود خود نزد مقام های هلندی خواهید بود. پیشنهاد می شود که اطلاعات بیشتری در خصوص مهاجرت شهروندان اروپایی، منطقه اقتصادی اروپا و یا سوئیس به این کشور کسب نمایید. 

اگر شما متعلق به کشورهای دیگری می باشید، جهت کارکردن در این کشور به مجوز اقامت که  tewerkstellingsvergunning or TWV خوانده می شود نیاز خواهید داشت. این درحالیست که شما ملزم به نگه داشتن مجوز اقامت نیز خواهید

بود. اکثر کارمندان برای اخذ کارهای تک و اخذ مجوز اقامت وارد عرصه کار می شوند. باید بدانید که برخی از مردم نظیر: دانشجویان و یا کارکنان فصلی باز هم به اخذ مجوز اقامت نیاز خواهند داشت. دیگران یعنی کارکنان ماهر ملزم به در اختیار داشتن کارت آبی اروپایی، اخذ مجوز اقامت و نه مجوز کار خواهند بود. راهنمایی های بیشتر ما در خصوص مجوز ویزای کار در هلند را مطالعه نمایید. 

شماره امنیت اجتماعی

باید بدانید که شما به شماره خدمات شهروندی که burgerservicenummer or BSN خوانده می شود نیاز خواهید داشت. تمامی افراد به این شماره مالیات شخصی و کد امنیت ملی نیاز خواهند داشت. شما قادر به دریافت این کد پس از ثبت

نام در شهرداری و به محض ورود خواهید بود. 

زبان

جهت اخذ مشاغل مورد نظر شما ملزم به صحبت کردن به زبان هلندی نخواهید بود. چرا که در حقیقت زبان انگلیسی مهم ترین زبان تجارت در اغلب شرکت ها خواهد بود، اما جهت افزایش فرصت های خود پیشنهاد می شود که این زبان را یادبگیرید. این درحالیست که امکان همکاری با شرکت های بزرگ و بین المللی هلندی بدون دانستن زبان هلندی امکان پذیر نخواهد بود. اگر شما برای یک شرکت کوچک کار می کنید برای همکاری و حضور در جلسات به زبان هلندی نیاز خواهید

داشت. باید بدانید که کسانی که به زبان های آلمانی، فرانسوی، فنلاندی و اسکاندیناوی مسلط می باشند در اولویت خواهند بود. اگر شما به فراگیری زبان هلندی علاقه مندید،مدارس بسیاری وجود دارند که شما را در این امر یاری خواهند

کرد. 

مدارک و مراجع 

کسانی که حداقل مدرک کارشناسی را در اختیار دارند شانس بیشتری برای اخذ مشاغل خواهند داشت. برای اینکه بدانید صلاحیت شما به رسمیت شناخته می شود یا خیر به وب سایت Nuffic مراجعه نمایید سازمانی بین المللی که باآموزش و پرورش در ارتباط است . 

اگر شما قصد شرکت در مصاحبه شغلی را در سر دارید شما ملزم به ارائه شواهد و مدارک کافی، اظهارات کارفرمای قبلی و … خواهید بود. پیشنهاد می شود که برای اطمینان دیپلم خود و گواهی تحصیلی را در زمان عزیمت کردن به هلند به همراه داشته باشید. 

یافتن شغل در هلند 

این درحالیست که آگاهی از زبان انگلیسی و هلندی برای فروش، بخش بسیار مهم است IT  و دیگر صنایع در آمستردام، دیگر شهرهای اصلی این کشور و دیگر اماکن مهم در هلند برای افراد ضروری خواهد بود. 

EURES خدمات استخدام اروپایی اگر شما متعلق به اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و یا سوئیس می باشید، شما قادر به یافتن شغل مورد نظر در در وب سایت خدمات استخدام اروپایی خواهید بود. EURES یک شبکه اینترنتی می باشد که توسط انجمن اروپایی محافظت می شود و به منظور دسترسی آسان به مشاغل مورد نظر طراحی شده است. در زمان تحقیق جهت اخذ مشاغل در هلند شما قادر به ارسال رزومه و مشاهده توصیه نامه کار در هلند خواهید بود. UWV 

UWV WERKbedrijf یک سازمان دولتی استخدام خواهد بود که شبکه های آن با دیگر شهرها و آژانس های استخدامی در ارتباط خواهند بود. این سازمان شعبه هایی در آمستردام جایی که اطلاعات کافی در خصوص مشاغل مورد نظر در اختیار افراد قرار می دهد خواهد داشت. تمامی داده های شغلی به صورت آنلاین در اختیار افراد قرار خواهد گرفت و تحت نظارت دولت هلند قرار خواهد داشت. 

وب سایت های کاریابی هلند

فهرست بسیاری از شرکت ها که با آژانس های استخدام در ارتباط می باشند در زیر آورده شده است، مشاغلی که اطلاعات آنان در پایگاه داده ها آورده شده است و امکان استخدام در آنان بصورت آنلاین وجود دارد به شرح ذکر شده در ذیل خواهد بود: 

همراه در خارج از کشور – مشاغل به زبان انگلیسی و چند زبانه

 Monsterboard –  تنها در هلندی

بانک ملی Vacature  – تنها در این کشور

Stepstone

زبان شغلی – شغل به زبان انگلیسی و چند زبانه

 Intermediair عمدتا هلندی

ارتباط براساس پایگاه داده کار

 آژانس های استخدام در هلند

بسیاری از شرکت های هلندی به سازمان های استخدامی اعتماد می نمایند و افراد را از آن طریق استخدام می نمایند. شما قادر به بازدید از آژانس ها بصورت شخصی می باشید. همچنین امکان مشاهده فهرست آژانس های استدان در هلند نیز برای شما وجود خواهد داشت. 

آنان دامنه گسترده ای از مشاغل را در اختیار شما قرار خواهند داد که به شما برای دریافت اقامت کاری هلند کمک می کنند. این مشاغل مواردی نظیر: مدیریت، منشی گری، فروش، بازاریابی، امور مالی، ثبت جزئیات و اخذ مشاغل مورد نظر در گرایش خود را در بر خواهند گرفت. برخی از مشاغل

ملزم به شرکت کردن در مصاحبه می باشد چرا که مهارت های زبانی شما مورد آزمایش قرار می گیرد. با ثبت نام در این مرکز فرصت اخذ مشاغل شما افزایش خواهد یافت.

تمامی عناوین را در در سازمان های استخدام بخوانید. 

Adams Multilingual Recruitment

Blue Lynx

Undutchables

Unique Multilingual

مشاغل تخصصی در سازمان های استخدام 

Aquent – طراحی وب، استراتژی و محتوای آنان

 Ardekay – مربوط به سازمان IT

استخدام داروین – IT ارتباطات

استخدام – استخدام فناوری اطلاعات و ارتباطات

مشاغل آژانس های استخدامی برای افراد جویای کار 

Hays

Madison Parker

Octagon Professionals

Page Personnel

Projob

ااقامت هلند از طریق کار
ااقامت هلند از طریق کار

وب سایت شرکت های هلندی و برنامه های کاربردی سودگرانه 

اگر هیچ جایی برای اخذ شغل مورد نظر پیدا نکردید، پیشنهاد می شود که درخواست خود را در وب سایت شرکت ها بنویسید. شرکت های هلندی با این نظریه بسیار موافق خواهند بود و اهمیت بسیاری به آن خواهند داد. این بسیار اهمیت دارد که شما با فردی مطمئن ارتباط برقرار نمایید. لذا پیشنهاد می شود که امکان برقراری ارتباط مستقیم با شرکت را بررسی نمایید. 

مهاجرت و خدمات اعطای تابعیت (IND)، فهرست کارفرمایان به رسمیت شناخته شده  حامیان شرکت ها و یا سازمان ها را در اختیار شما قرار خواهد داد. این درحالیست که این سازمان شرایط ترجیحی کارگران ماهر را ذکر می نماید.

پیشنهاد می شود که جهت دسترسی به فرصت های شغلی با شرکت ها در ارتباط باشید. 

روزنامه های هلندی 

مشاغل بسیاری وجود دارند که نام آنان در روزنامه های کشور هلند آورده شده است، وقعیت های شغلی که با شرکت های بین المللی در ارتباط خواهند بود. اگر این همان چیزی است که شما بدنبال آن می باشید شما قادر به پیروی کردن و یا مشاهده مشاغل مورد نظر در روزنامه ها خواهید بود. اسامی این روزنامه ها به شرح ذکر شده در ذیل خواهد بود: 

Telegraaf (vacatures)تلگراف

NRC (carrières)

Volkskrant (vacatures)

Ad آگهی

Metro مترو

شبکه ها 

پیدا کردن کار از طریق تماس های شخصی و رسانه های اجتماعی در هلند امکان پذیر خواهد بود. بسیاری از افراد وجود دارند که از این  طریق ارتباط برقرار می نمایند و شغل مورد نظر خود را از طریق تماس های شخصی پیدا می نمایند. سایت های رسانه های اجتماعی همانند تماس شما را در این امر یاری خواهند کرد. پیشنهاد می شود که در سایت های شبکه اجتماعی و در خصوص یافتن کارفرمای آینده احتیاط لازم را به عمل آورید. 

پیشنهاد می شود که در خصوص پیوستن به باشگاه های تجاری، انجمن های حرفه ای و یا گروه های شبکه ای  تفکر نمایید. این گروه ها مواردی نظیر: باشگاه تجاری آمستردام آمریکایی، KEA نیوزیلند، شبکه های اجتماعی برای زنان و یا SENSE (شبکه ای حرفه ای برای ویراشگران، نویسندگان، کپی رایترها، مترجمان، مفسران و معلمان زبان انگلیسی) را در بر خواهد گرفت. 

بخاطر داشته باشید که امکان ملاقات کردن شما با صدها گروه همفکر در سراسر شهرستان ها برای شما وجود خواهد داشت. گروه های ملاقات کننده قادر به بهره مندی از تمامی موارد مرتبط با کار خواهند بود. ناگفته نماند که شما خود به تنهایی قادر به ایجاد یک گروه ملاقات خواهید بود. 

 نمایشگاه بین المللی کار هلند 

شما قادر به رفتن به نمایشگاه بین المللی سالانه کار خواهید بود. این نمایشگاه ها امکان برقراری ارتباط رو در رو را برای شما فراهم خواهند کرد. همچنین امکان برقراری ارتباط با استخدام کننده های چندزبانه، شرکت در کارگاه های آموزشی

برای بهبود وضعیت شغلی و یا درخواست دادن برای اخذ شغل در هلند برای شما وجود خواهد داشت. در سال 2016 این نمایشگاه توسط Expatica سازماندهی شد و در مرکز تجارت های جهانی (ماه مه و نوامبر) به کار خود ادامه داد. 

کارآموزی و یا کارآموزی داوطلبانه در هلند 

فارغ التحصیلان دانشگاه های اروپا قادر به مراجعه کردن به کمیسیون کار آموزی اروپا خواهند بود. این درحالیست که این سازمان برای دانشجویان بیکار و یا دانشجویان تازه فارغ التحصیل وارد عرصه کار شده است. علاوه بر این سازمان IAESTE

برای دانشجویان علوم، مهندسی و هنرهای کاربردی خواهد بود و در آخر سازمان Europlacement و interships که فرصت های کارآموزی در خارج از کشور را در اختیار افراد قرار خواهد داد. 

اگر سن شما مابین 17 تا 30 سال می باشد شما قادر به شرکت داوطلبانه در برنامه ها خواهید بود که این امر با مراجعه به خدمات داوطلبانه اروپایی  (EVS) امکان پذیر خواهد بود. شما قادر به کارکردن بیش از 12 ماه در ازای داشتن بیمه و

دیگر هزینه های کوچک خواهید بود. 

راه اندازی تجارت خود 

بخاطر داشته باشید که امکان راه اندازی تجارت برای افراد خارجی در هلند وجود خواهد اشت. 

کار در آمستردام 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کارکردن در پایتخت کشور هلند به راهنمایی های ما در Expatica مراجعه نمایید . 

درخواست جهت اخذ شغل مورد نظر در هلند 

زمانی که شما متوجه شدید که شغلی ایده آل می باشد، پس از آن شما ملزم به آماده کردن درخواست خود خواهید بود. جهت آگاهی از چگونگی ارسال رزومه و ارسال نامه جهت اخذ شغل مورد نظر در هلند، چگونگی شرکت در مصاحبه،

فرمایید. 

برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط تحصیل در هلند ، شرایط مهاجرت از طریق تولد فرزند در این کشور، شرایط مهاجرت به هلند از طریق کار یا تخصص، شرایط مهاجرت به این کشور از طریق خرید ملک، اخذ اقامت این کشور از طریق ازدواج،مقاله ی مهاجرت کاری به هلند را دنبال کنید.

ویزای کار درکشور هلند به چندین شیوه اخذ می گردد یکی از شیوه های اخذ ویزای کار هلند این است که فرد در کشور هلند یک دعوت نامه کاری از یک فرد دارای شرایط که دارای شرکتی معتبردر کشور هلند است اخذ نماید که فرد نیز باید

که طی مراحلی که نخست ۳ ماه در داخل کشور سپس ۳ماه در اتحادیه اروپا آگهی شود در صورتی که فرد مد نظر یافت نشود از ایران یا کشور دیگر نیرو میگیرند ، وقتی شخص در این آگهی پذیرش شد می تواند برای اخذ ویزای کار هلند اقدام

نماید. یافتن کار فرما در اروپا شرایط ویژه ای دارد که در ادامه مطالب به صورت مفصل بررسی خواهیم کرد و کارفرما پس از آگهی شغل خود باید برای استخدام فرد متقاضی مهاجرت به کشور هلند از طریق کار ، حقوقی را لحاظ نماید که کل

هزینه های فرد و خانواده آن را شامل شود. این حقوق باید پس از کسر هزینه مالیات محاسبه گردد که آیا برای مخارج فرد مهاجر کافی است یا خیر؟ 

در نتیجه همانگونه که عنایت فرمودید اخذ ویزای کار هلند در کشور امری حقوقی است که باید مراحل قانونی و حقوقی آن طی گردد و اصولا باید کارفرما این امکان را داشته باشد که برای کارمند متقاضی کشورهلند باید مجوز داشته باشد که

برای کارگر متقاضی مهاجرت کاری به کشور هلند از طریق کار درخواست ویزای کار هلند نماید. در اصطلاح فرد کارفرما در کشور باید بتواند اسپانسر شود. در کل اقدام برای ویزای کار هلند بدون داشتن اسپانسر امری دشوار است . دقت نمایید

اشخاص کلاهبردار ادعا میکنند که میتوانند در مدت کم ویزای کار هلند برای شما اخذ کنند ،اینها از میل زیاد اشخاص استفاده میکنند و این حرفها را میگویند، نخست از شخص سوال کنید تا کنون از کشور خارج شده که اکنون بخواهد کار شما را انجام دهد ، باور نمایید بسیاری از این دفاتر مهاجرتی در کشور ما دارای مشاورینی هستند که نه تنها اصلا با درس حقوق بین الملل خصوصی آشنا نیستند بلکه تا کنون پا از ایران فراتر نگذاشته اند.. به خاطرداشته باشید اخذ دعوتنامه کاری هلند امری آسان نیست که چند فرد بیسواد و بی تجربه در آن به شما مطلب بیاموزند. 

مهاجرت به هلند از طریق کار

اگر شخص برای کار در هلند میخواهد بیاید، باید شرایط خاصی را دارا باشد. مدت اقامت در این نوع مهاجرت، تعیین کننده این خواهد بود که ایا شخص نیاز به اجازه اقامت دارد یا خیر. 

اقامت کمتر از ۹۰ روز اگر کار شما کمتر از ۹۰ روز باشد، شما معمولا برای یک ویزای اقامت کوتاه در سفارت هلند در کشور خود اقدام می نمایید. بعلاوه کارفرمای شما باید برای TWV اقدام نماید. 

اقامت بیش از ۹۰ روز اگر شخص برای کار بیش از ۹۰ روز به هلند می اید، نیاز به اجازه اقامت دارد. در این حالت گزینه های مختلف کاری میباشد که در ادامه می اید. 

انتقال بین شرکتی:

که شما برای یک کمپانی خارج از اروپا کار میکنید و شما به یک شعبه هلندی منتقل میشوید. بدین منظور شما نباید خودتان اقدام به اجازه اقامت نمایید. کارفرمای شما باید از طریق IND اقدام نماید.

اسکیل ورکر:

شما در یک سمت های لول کار خواهید کرد یا به عنوان استاد مهمان، دکتر کاراموز، یا محقق علمی که درامد هم دارد و دستمزد میگیرد. کارفرمای شما باید به عنوان یک اسپانسر توسط IND شناخته شده باشد. برای این نوع اجازه اقامت، شما نمی توانید خودتان اقدام نموده و کارفرمای شما باید از طریق IND اقدام نماید.

کارت آبی اروپایی:

که برای کارگران یا کارمندانی که اسکیل ورکر در اروپا بوده و درامد سالانه مشخص با پیشینه تحصیلی مشخصی داشته باشند. در این حالت اجازه اقامت، شخص ازادی عمل بیشتری در کار کردن در کشورهای مختلف اروپا میباشد. کارفرمای شما برای بلوکارت اقدام می نماید. همچنین در خصوص شرایط مهاجرت به هلند  می توان بیان نمود که بسیاری از افراد در خصوص راه های مهاجرت به هلند  دارای سوال می باشند .. قوانین مهاجرت به کشور هلند  برای متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی هلند گوناگون می باشد.  شما عزیزان می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه راه های مهاجرت به هلند  و همچنین مهاجرت تحصیلی به کشور هلند و مهاجرت کاری به هلند و تولد در هلند و اخذ ویزای توریستی در سایر بخش های ایران مهاجرت جستو جو کنید چنانچه مایل هستید از این طریق اقدام کنید کل پروسه اخذ ویزای کار هلند بین ۲ تا ۹ ماه به طول می انجامد که فرد متقاضی میتواند بعد از چند سال ( معمولا ۲ تا ۵ سال) تقاضای اقامت دائم هلند کند و با قوانین کنونی این امر به سادگی مقدور میباشد. 

یک راه دیگر جهت اخذ ویزای کار هلند ، و مهاجرت کاری به کشور هلند از طریق کار اخذ ویزا از طریق مهارت یا تخصص می باشد که در بعضی از کشور ها مانند استرالیا ،کانادا و دانمارک امکان پذیر می باشد  . 

یک توضیح بسیار مهم در باب پیدا کردن کار در کشور هلند این است که میتوانید از طریق وب سایت های کاریابی اقدام نمایید تا به صورت جاب آفر اقدام به دریافت دعوت نامه کاری نمایید و سپس از طریق این دعوت نامه اقدام به مهاجرت به صورت کاری به کشور هلند نمایید . 

ویزای کار در هلند در این مقاله به بحث گذاشته شده است تا شما با شرایط مهاجرت به کشور هلند از طریق کار آشنا شوید. به طور کلی یکی از روشهای مهاجرت به کشور هلند ،  مهاجرت کاری به هلند  و اقامت از طریق ویزای کار هلند می باشد. 

پروسه  مهاجرت به کشور هلند از طریق کار در بیشتر کشورها خیلی زمانبر میباشد و بهترین کشوری که الان میتوان برای آن اقدام نمود کشور آلمان است که یک پروسه ۷ تا ۹ ماهه دارد. البته نام ویزای کار آلمان که مشهور به ویزای جستجوی کار آلمان  شده است . 

در رابطه با کشور هلند و مهاجرت به کشور هلند از طریق کار سوالات بسیاری از ما پرسیده میشود که ما سعی نموده ایم با توضیحاتی که به مشاورین داده ایم حتی الامکان این شبهات را مرتفع نماییم و شما میتوانید در خصوص چگونگی  کار در هلند از ما سوالات خود را بپرسید و ما با کمال میل پاسخگو هستیم البته چنانچه بضاعت علمی یاری کند. آخرین نکته ای که در نهایت جهت اخذ و یافتن کار در کشور هلند به نظر میرسد این است که هرچند پروسه اخذ ویزای کار در هلند کمی دشوار است اما راههایی برای وصول و تسهیل کردن آن خواهیم داشت. 

همچنین در خصوص مهاجرت به کشور هلند از طریق کار و چگونگی اخذ اقامت هلند از طریق کار و قوانین مهاجرت کاری به هلند و شرایط مهاجرت به هلند  بیان می نماید که بسیاری از افراد برای زندگی در هلند ، تحصیل در هلند ، کار در هلند خواهان مهاجرت کاری به کشور هلند از طریق کار هستند . در صورت کلی راه های مهاجرت به هلند برای بسیاری از افراد ایده ال می باشد . 

مهاجرت کاری به کشور هلند از طریق کار را میتوان یکی از آسان ترین روش های مهاجرت به هلند نام گذاری کرد که این روش نیز باید دقیق انتخاب گردد زیرا ممکن است راه های قانونی دیگری برای شرایط شما عزیزان مناسب تر باشد . 

ویزای کاری هلند 

اقامت در هلند و اخذ تابعیت هلند از طریق اخذ ویزای کاری هلند متقاضیان بسیاری داشته است. راه های مختلفی جهت مهاجرت به هلند هم چون اخذ ویزای کاری هلند، ویزای تحصیلی هلند و ویزای ازدواج هلند وجود دارد که در این مقاله قصد داریم تا ویزای کاری هلند ، شرایط اخذ ویزای کاری هلند و موانع و مشکلات اخذ ویزای کاری هلند را  بررسی نماییم. 

همانطور که می دانیم هلند کشور گل و زیبایی و نقاشی و هنر می باشد، هلند بین دو کشور آلمان و بلژیک در اروپا واقع گردیده و طبیعت زیبای هلند ،توریسم را به یکی از منابع اصلی درآمد این کشور تبدیل نموده است. کشور هلند، کشوری دارای اقتصادی توسعه یافته می باشد و با توجه به وضعیت اقتصادی هلند،  وضعیت کاری در این کشور هم از لحاظ فرصت های شغلی و هم به لحاظ تجارت و سرمایه گذاری بسیار مناسب می باشد. 

به طور کلی برای اخذ ویزای کاری هلند و به دست آوردن تابعیت هلند بدین صورت می توان اقدام نمود 

برای اخذ ویزای کاری هلند، فرد باید یک دعوت نامه کاری از شرکتی معتبر در هلند داشته باشد.  این نوع ویزا به افراد خارج از اتحادیه اروپا اجازه کار و اقامت موقت (کم تر از یک سال) را می دهد. روش کار بدین صورت می باشد که پس این که کارفرما ی یک شرکت معتبر در داخل کشور هلند شغل مورد نیاز شرکت خود را آگهی نمود و پس از طی بازه زمانی 3 ماهه متقاضی برای آن شغل از داخل کشور هلند پیدا نشد،  کارفرما این آگهی را در سطح اتحادیه اروپا انتشار می نماید و اگر در اتحادیه اروپا شخص مورد نظر پیدا نشد ؛ در این مرحله است که کارفرما اجازه می یابد که نیروی کار خود را از خارج از اتحادیه اروپا جذب نماید. بنابراین از شرایط اخذ این ویزا داشتن یک پیشنهاد شغلی و دعوت نامه از سوی کارفرما که دارای یک شرکت معتبر در هلند باشد الزامی است. اخذ ویزای کاری هلند از طریق کارفرما مراحل حقوقی و قانونی مخصوص به خود را داراست و در واقع کارفرما بایستی ادارات مربوطه در هلند را قانع نماید که اشتغال این فرد در سمت مربوطه مناسب و الزامی است. هم چنین فرد متقاضی نیز حداقل باید دارای مدرک لیسانس باشد. این پروسه حدود 2 تا 9 ماه به طول می انجامد که پس از ورود به هلند و 3 سال اشتغال و اقامت در هلند همراه با پرداخت مالیات، فرد می تواند درخواست خود را برای اخذ  اقامت دائم و تابعیت هلند ارسال نماید. 

همانطور که مشهود است اخذ ویزای کار از طریق آگهی در هلند بسیار سخت می باشد . به خصوص که با وجود رکود اقتصادی در برخی از کشورهای اروپایی از جمله اسپانیا و یونان،  متقاضیان این کشورها نیز در اولویت برای کار درکشورهای توسعه یافته قرار دارند. بنابراین اعضای اتحادیه اروپا، دانشجویان فارغ التحصیل در اروپا، پناهندگان اروپا که مجوز کار دارند، متقاضی این شغل آگهی شده می باشند و شانس آن ها برای دریافت ویزای کاری هلند همواره بیشتر است. بنابراین همواه توصیه می شود که افرادی که قصد اخذ تابعیت هلند و اقامت دائم در این کشور را دارند، اقدام به اخذ ویزای تحصیلی هلند نمایند و پس از تمام تحصیل در یکی از دانشگاه های هلند و یا اتحادیه اروپا ، برای کار در هلند اقدام نمایند. بدیهی است که فرد در حین تحصیل نیز می تواند، آگهی های استخدامی در این کشور را پیگیری نماید و در صورت یافتن مورد مناسب و داشتن شرایط لازم برای آن اقدام نماید و بدین طریق ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کاری هلند نماید. 

بطور کلی اتباع خارجی بجزاتباع اتحادیه اروپا جهت کار در هلند، نیاز به اجازه کار دارند. 

فردی که مایل است در هلند کار کند می بایست از سوی یک کارفرما در هلند پیشنهاد استخدامی داشته باشد.

برای دریافت اجازه ی کار در هلند همچنین می بایست: 

متقاضی دارای گذرنامه معتبر باشد .

 قادر به تامین زندگی خود از طریق درآمد حاصل از کار باشد .

 شرایط استخدامی در سطح قراردادهای گروهی ضنفی در هلند و یا در سطح معمول آن شغل یا رشته باشد. 

 سندیکای و اتحادیه صنفی مربوطه نظر خود را پیرامون شرایط استخدامی اعلام کرده باشد. 

 شغل مربوطه در اتحادیه اروپا و منطقه همکاریهای اقتصادی اروپا آگهی شده باشد. 

متقاضی کار و کارفرما بصورت همزمان وظیفه دارند به اداره مهاجرت نشان بدهند که شرایط فوق برآورد شده است. 

قانون کلی این است که متقاضی می بایست تقاضای کار و اقامت را قبل از ورود به هلند و از کشور موطن و یا کشوری خارج از هلند که در آن زندگی می کند تسلیم نماید. اجازه می بایست قبل از ورود به هلند آماده شده و برچسب آن در گذرنامه متقاضی نصب شده باشد.

متقاضی می تواند در برخی موارد تقاضای اجازه کار خود را از داخل  هلند  تسلیم نماید. 

موارد درخواست اجازه کار از داخل هلند: 

 دانشجویان دارای اقامت دانشجویی در حال اتمام 

– متقاضیان کار که جهت ملاقات با کارفرما وارد هلند شده اند و از سوی کارفرما پیشنهاد کاری دریافت نموده اند و بواسطه دلایل ویژه می بایست بدون درنگ کار خود را آغاز کنند. 

 بصورت الکترونیک از طریق وب سایت اداره مهاجرت تسلیم می کنید. 

 به یکی از نمایندگیهای هلند در محل زندگی خود تسلیم می کنید. 

اگر در داخل مرزهای هلند بسر می برید تقاضای خود را: 

بصورت الکترونیک از طریق وب سایت اداره مهاجرت تسلیم می کنید. 

از طریق پست به اداره مهاجرت ارسال می کنید. 

 تسلیم یکی از شعبه های صدور مجوز اداره مهاجرت تحویل می دهید. 

مدارک زیر می بایست در همه موارد ضمیمه تقاضا باشد 

کپی گذرنامه 

پیشنهاد استخدامی از سوی کارفرما 

 کپی از فیش پرداخت هزینه درخواست 

کسانی که مجوز کار دارند ومیخواهند برای اعضای خانواده اجازه اقامت بگیرند فقط برای مدتی که مجوز کار معتبر است میتوانند اقدام نمایند. 

اما در کل نه کشورهلند و نه سایر کشورهای اروپایی به نیروی مهاجر خارجی برای کار از طریق اسپانسر نیازی ندارد ، لیکن در زمانی که اشخاص بوسیله ی ویزای تحصیلی هلند و یا طرق مختلف قانونی دیگر وارد کشور هلندمی شوند در ویزای آنهاحق کار قانونی وجود دارد که اشخاص می توانند به صورت قانونی از آن استفاده کنند، به عنوان مثال افراد متقاضی کار در هلندمی توانند در شرکتی به صورت پاره وقت کار کنند و یا حتی استخدام شوند. 

اکثراً زمانی که اشخاص متقاضی ویزای کار در هلند با ویزای تحصیلی هلند وارد کشورهلند می شوند ، نظیر دیگرکشورهای اروپایی در مقطع لیسانس و فوق لیسانس ۲۰ ساعت و درمقطع دکترا ۳۰ ساعت در هفته حق کار قانونی خواهند داشت ومشکلی برای انجام کار برای آنها وجود ندارد. حقوقی که برای کار این گونه اشخاص در کشورهلند در نظر گرفته شده است از ساعتی ۱۰ یورو به بالا می باشد. البته باید خاطر نشان کرد این مبلغ بستگی به توانایی شما و سطح تسلط زبانشما خواهد داشت .