اقامت در فنلاند از طریق کار

شرایط مهاجرت واقامت فنلاند (اقامت اروپا) از طریق تخصص 

 

اگرشما داراي مهارت خاصي در يکي از مشاغل هستيد .کافي است با شرکتهاي کاريابي فنلاندي مکاتبه کنيد تا چنانچه شما تخصص ويژه و مهارت خاصي داشته باشيد کارفرماي اروپايي بعنوان اسپانسر دعوت نامه اي براي شما بفرستد اين قاعده کلي در خصوص اخذ اقامت اروپا از طريق کار و تخصص است و در همه کشورهاي عضو اتحاديه اروپا صادق است لذا اگر ازفنلاند کارفرمايي را بيابيد که در خواست کار شما را بپذيرد ميتوانيد از طريق سفارت فنلاند  اقدام کنيد. اگر شما قصد کار کردن در اين کشور را داريد، شما معمولا نياز به يک اجازه اقامت بر اساس نوع اشتغال خود داريد، توسط دولت اين کشور اعطا مي شوند. يکي از روش هاي مهاجرت به فنلاند از طريق کار و اخذ ويزاي کار مي باشد. از جمله راه هاي اين مورد مهاجرتي مهاجرت به اين کشور از طريق تخصص مي باشد. در برخي از موارد با اجازه اقامت و يا ويزاي شنگن اعطا شده توسط کشورهاي ديگر، شما مجاز به اقامت در اين کشور بدون ويزا هستيد. در اين شرايط حق کار به مشاغل خاصي محدود است، و براي حداکثر 90 روز اين مجوز اعمال مي شود، در عين حال ويزاهاي طولاني تر از ويزاي خود را بايستي دريافت کنيد چون معتبرتر است.اگر به شما نوع ديگري از اجازه اقامت توسط دولت از فنلاند داده شود ، ممکن است حق کار داشته باشيد. اگر مورد شما اين مورد است، براي شما اجازه اقامت ديگري لازم نيست. شما مي توانيد از اجازه اقامت و محل اقامت و حق کار در فنلاند بهره مند شويد.با اين حال يافتن شغل در فنلاند در صورتي که فرد در داخل خود فنلاند و يا يکي از کشورهاي اتحاديه اروپا نباشد دشوار است، چرا که مراحل اخذ اقامت کاري فنلاند بدين ترتيب مي باشد که : ابتدا يک کارفرما که در بزينسن خود نياز به نيروي کار دارد، اقدام به پخش آگهي استخدام در داخل فنلاند مي نمايد، ودرصورتي که نيروي کار مورد نظر از داخل کشور پيدا نشود، کارفرماي فنلاند آگهي خود را در سطح اتحاديه اروپا پخش مي کند، اگر دراين مرحله نيز نيروي کار مورد نظر پيدا نشود، اين آگهي در سطح ديگر کشورهاي جهان پخش مي شود و در اين مرحله است که فرد در داخل ايران و با داشتن آگهي رسمي دعوت کاري از کارفرماي فنلاندي براي اخذ ويزاي کاري فنلاند اقدام نمايد، با توجه به اين مراحل همانطور که واضح است يافتن کار بدين ترتيب در فنلاند دشوار و گاهاً غير ممکن است. براي متقاضيان کار در فنلاند واخذ اقامت دائم فنلاند توصيه ميشود ابتدا با اخذ ويزاي تحصيلي فنلاند در دانشگاه هاي فنلاند تحصيل نمايند وسپس نسبت به يافتن کار در داخل اين کشور اقدام کنند.

 

اقامت در فنلاند از طریق کار
اقامت در فنلاند از طریق کار

فرهنگ کار در کشور فنلاند :

در محیط کار در کشور فنلاند کارمندان با یکدیگر برابر می باشند  کارمندان در هر مرتبه ای که باشند می توانند همدیگر را با ضمیر تو خطاب کنند ، از تمامی کارکنان نظر پرسی می‌شود و نظرات در برنامه‌ریزی‌ها استفاده خواهد شد .

در محیط کار در کشور فنلاند رؤسا همواره بر شیوه کار کارمندان نظارت دارند و وظایف کارمندان را مدیر به شخصه به آنها می‌دهد و در جزئیات خود کارمند تصمیم می گیرد.

رعایت ساعات کاری در کشور فنلاند حائز اهمیت میباشد و کار کارمندان در ساعت دقیق و منظم باید شروع شود . تاخیر بی احترامی به همکاران و ارباب رجوع محسوب می گردد .

-فنلاندی ها معمولاً صریح و مستقیم حرف خود را بیان می‌کنند و صراحت در بیان بی احترامی تلقی نمی شود این امر ممکن است بین یک کارمند ساده و مدیر خود پیش بیاید .

فنلاندی ها خیلی مذهبی نیستند. اگرچه انجام مراسم دینی و مذهبی در محل کار در کشور فنلاند معمول نمی‌باشد ولی اکثر در محل کار جایی برای عبادت درنظر گرفته شده.و استفاده از پوشش های مذهبی مثل روسری در این کشور ایرادی ندارد .

در مورد اقتصاد کشور فنلاند می تواند گفت که اقتصاد کشور فنلاند به صادرات آن وابسته می باشد و بحران اقتصادی کشورهای اروپایی تاثیر بسزایی بر روی واردات کشور فنلاند دارد.

اگر فردی قصد کار کردن در کشور فنلاند را دارد باید اجازه اقامت بر اساس کاری که در کشور فنلاند انجام می دهد را کسب نماید.

اگر فرد متقاضی کار در کشور فنلاند عضو اتحادیه اروپا و یا منطقه اقتصادی اروپا مثل نروز و سوئد باشد به اجازه اقامت در کشور فنلاند نیازی ندارد.

در برخی موارد کافی است که فرد متقاضی ویزای کار کشور فنلاند اجازه اقامت داشته باشد و یا عضو شنگن باشد که در این صورت فرد می تواند بدون اخذ ویزا به کشور فنلاند مهاجرت کند که در این صورت شرایط کاری به مشاغل خاص محدود می شود و مدت زمان آن حداقل ۹۰  روز می باشد.

فرد متقاضی کار در کشور فنلاند در ابتدا باید کار مورد نظر خودرا در کشور فنلاند پیدا نماید و بعد برای اقامت کاری در کشور فنلاند اقدام نماید.

اجازه اقامت کار در کشور فنلاند معمولا به صورت الکترونیکی و یا فرم های کاغذی اعمال می شود

اقامت در فنلاند از طریق کار
اقامت در فنلاند از طریق کار

 

 

مزایای اخذ اقامت فنلاند(اقامت اروپا) به شرح ذیل است:

با اخذ اقامت کشور فنلاند (اقامت اروپا) شما میتوانید به راحتی بدون ویزا به کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن سفر کنید

با اخذاقامت کشور فنلاند (اقامت اروپا) در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن ازمزایای تحصیل رایگان استفاده کنید

با اخذ اقامت کشور فنلاند (اقامت اروپا) در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن مشغول کار شوید.

با اخذ اقامت کشور فنلاند (اقامت اروپا) در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن و ساسر جهان نسبت به افتتاح حساب بانکی اقدام کنید.

با اخذ اقامت کشور فنلاند (اقامت اروپا) در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن ودیگر کشورها بدون هیچ محدودیتی تجارت نمایید.

با اخذ اقامت کشور فنلاند (اقامت اروپا) در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن میتوانید از تسهیلات بانکی در همه کشورهای عضو استفاده کنید.

با اخذ اقامت کشور فنلاند (اقامت اروپا) در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن از امکانات رایگان پزشکی و رفاهی بهره من شوید.

با اخذ اقامت کشور فنلاند (اقامت اروپا) در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن در هر کشور مورد نظر نسبت به خرید املاک اقدام نمایید.

با اخذ اقامت کشور فنلاند (اقامت اروپا) در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن در واقع شهروند اتحادیه اروپا محسوب خواهید شد

با اخذ اقامت کشور فنلاند (اقامت اروپا)اقامت اروپا در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن میتوانید از مارک تجاری اروپایی استفاده کنید.

با اخذ اقامت کشور فنلاند (اقامت اروپا) در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن در اروپا قوانین تجاری و گمرکی آزاد اتحادیه اروپا بهره مند میشوید.

با اخذ اقامت کشور فنلاند (اقامت اروپا) در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن در اروپا امکان افتتاح حساب شرکتی و شخصی برای شما فراهم میشود.

اخذ ویزا برای کشورهای آمریکا ؛انگلستان و کانادا آسانتر خواهد بود.

همه اعضای خانواده با اخذاقامت اروپا در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن از مزایای اقامت اروپا بهره مند میشوند.

با اخذ اقامت کشور فنلاند (اقامت اروپا) در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن به بیش از ۱۴۵ کشور دنیا مسافرت نمایید.

هیچگونه محدودیت سنی جهت اخذ اقامت اروپا از طریق کشور فنلاند وجود ندارد.

پس از سپری شدن پنج سال از طریق کشور فنلاند می توانید در خواست تابعیت نموده و پاسپورت دوم خود را (پاسپورت اروپایی)دریافت نمایید.

برای اطلاع از روش های دیگر اخذ اقامت در فنلاند می توانید از صفحه مشاوره برای اقامت در فنلاند دیدن کنید.