اقامت در کانادا از طریق کار,مهاجرت به کانادا از طریق کار,دریافت ویزای کانادا از طریق کار,
اقامت در کانادا از طریق کار

نیروهای متخصص و افراد حرفه ای، به شدت در کانادا مورد نیاز هستند. یکی از اهداف اصلی سازمان مهاجرت کانادا ، جذب نیروهای متخصص تازه واردی است که باعث رشد اقتصادی کانادا می شوند. نیروهای متخصصی که با توجه به مهارتشان به صورت دائم در کانادا استقرار می یابند، ارزش ویژه ای برای اقتصاد کانادا و قدرت نیروی کار آن دارند. متقاضیان موفق برنامه ی مهاجرت نیروهای متخصص، ویزای مهاجرت کانادا (ویزای اقامت دائم) را دریافت می کنند، این ویزا به آنها اجازه می دهد تا همراه با خانواده ی خود به کانادا مهاجرت کنند.

به عنوان یک نیروی متخصص یا فردی حرفه ای، چندین گزینه در اختیار دارید. برای مثال ممکن است واجد شرایط اپلای در گروه نیروی متخصص فدرال باشید و یا در صورتی که ترجیح شما اقامت در کبک است می توانید از برنامه ی نیروی متخصصص کبک استفاده نمایید. و در صورتی که از استان یا منطقه ای که برای اقامت در نظر دارید، آگاه هستید می توانید به هر یک از برنامه های مهاجرت استانی درخواست دهید.

مهاجرت کاری فدرال کانادا یکی از برنامه هاییست که دولت کانادا توسط سیستم اکسپرس اینتری (ورود سریع) به متقاضیان مهاجرت، ویزا و اقامت دائم میدهد.این برنامه مهاجرت به کانادا از طریق تخصص می باشد.برنامه های مهاجرتی که از طریق سیستم اکسپرس اینتری انجام می شود بصورت آنلاین می باشد.

این برنامه مهاجرت به کانادا از طریق تخصص ،برای زندگی در استان کبک نمی باشد و درخواست کنندگانیکه تصمیم به زندگی در استان کبک را دارند باید از طریق برنامه مهاجرتی مخصوص استان کبک Qebec Selected Skill Workerssاقدام نمایند.

از مزایای سیستم ورود سریع(Express Entry) می توان به ،کاهش زمان فرایند اخذ ویزای مهاجرتی (اقامت دائم) به حدود 6 ماه،آنلاین بودن ثبت نام و تشکیل پرونده مهاجرت،ثبت نام در بانک اطلاعاتی شغلی(Job Bank) اشاره کرد.

 

 

مرحله اول سیستم اکسپرس اینتری (ورود سریع)

اطمینان از اینکه شرایط لازم جهت ثبت نام در سیستم ورود اکسپرس اینتری را دارید. اطلاعات تکمیلی

محاسبه امتیاز خود بر اساس سیستم ارزیابی جامع (1200 امتیاز) توضیحات تکمیلی

تهیه مدارک لازم برای ثبت نام آنلاین توضیحات تکمیلی

ثبت نام و ورود به Poolتوضیخات تکمیلی

مرحله دوم سیستم اکسپرس اینتری (ورود سریع)

دریافت دعوتنامه و ارسال مدارک مورد نیاز توضیحات تکمیلی

اخذ ویزا و اقدامات بعدی برای دریافت اقامت دائم(Permanent Residency)

شرایط لازم برای برنامه مهاجرت کاری کانادا و ورود به سیستم اکسپرس اینتری

برای اقدام جهت مهاجرت کاری کانادا از طریق سیستم ورود سریع حداقل می بایست 67 امتیاز از 100 امتیاز را از فاکتورهای تائیرگذار زیر دریافت کرد.

سطح زبان (دانستن زبان انگلیسی یا فرانسه مورد قبول می باشد) (حداکثر 28 امتیاز) جزئیات امتیاز

سطح تحصیلات (حداکثر 25 امتیاز) جزئیات امتیاز

تجربه کاری (حداکثر 15 امتیاز) جزئیات امتیاز

سن (حداکثر 12 امتیاز) جزئیات امتیاز

داشتن پیشنهادکاردر کانادا (حداکثر 10 امتیاز) جزئیات امتیاز

فاکتورهای انطباق پذیر (حداکثر 10 امتیاز) جزئیات امتیاز

 

تجربه کاری

شما می توانید با توجه به تعداد سالهائیکه تجربه کاری تمام وقت (30 ساعت در هفته و یا مساوی همین مقدار بصورت نیمه وقت) دارید امتیاز کسب کنید.

شغل ها در سیستمی به نامNational Occupational Classification که به اختصار NOC نامیده می شوند دسته بندی شده است. این سیستم شرح وظایف،توانایی و مهارتهای کارها را توضیح می دهد.شما می توانید با جستجو در این سیستم NOC code مربوط یه شغل خود را پیدا نمایید.این کد برای تکمیل پروقابل اکسپرس اینتری ضروری می باشد.

طبق قوانین حال حاضر باید حداقل یک سال از سابقه کار شما در زمینه ای موجود در لیست NOCباشد.

جزئیات امتیاز بندی تجریه کاری
9 امتیاز
داشتن 1سال سابقه کاری در 10 سال گذسته
11 امتیاز
داشتن 2 سال سابقه کاری در 10 سال گذشته
13 امتیاز
داشتن 4 سال سابقه کاری در 10 سال گذشته
15امتیاز
داشتن 6 سال سابقه کاری و یا بیشتر در 10 سال گذشته