دریافت اقامت بلغارستان از طریق کار مهاجرت به بلغارستان از طریق کار

 

اگر شما قصد مهاجرت به بلغارستان از طریق کار را دارید باید گفت که شما در مرحله اول باید از نحوه مهاجرت به بلغارستان و روش های مهاجرت به بلغارستان اطلاع داشته باشید

شما برای مهاجرت به بلغارستان باید شرایط و قوانین مهاجرت به بلغارستان را نیز بدانید

 

نحوه مهاجرت به بلغارستان از طریق کار

 

شما برای مهاجرت به بلغارستان از طریق کار کافی است با شرکتهای کاریابی اروپایی مکاتبه کنید تا چنانچه شما تخصص ویژه و مهارت خاصی داشته باشید کارفرمای اروپایی بعنوان اسپانسر دعوت نامه ای برای شما بفرستد . این قاعده کلی در خصوص اخذ اقامت اروپا و همین طور اخذ اقامت بلغارستان از طریق کار و تخصص است و در همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا صدق میکند لذا اگر از بلغارستان کارفرمایی را بیابید که در خواست کار شما را بپذیرد میتوانید از طریق سفارت بلغارستان اقدام به مهاجرت کنید .

 

اما آنچه که در شرکتهای عضو اتحادیه اروپا مشترک است اتخاذ استراتژی واحد جهت ساماندهی نیروی کار در این کشور هاست ، بر اساس تشخیص اتحادیه اروپا ، در بررسی چشم انداز اقتصادی کشورهای عضو اتحادیه که شامل ۲۷ کشور اروپایی میباشد و نیز پیش بینی کمبود نیروی کار مورد نیاز در کشور، در سال ۲۰۰۷ میلادی اتحادیه اروپا در جهت رفع کمبود نیروی کار متخصص ، و با الهام از طرح گرین کارت دولت کشور آمریکا و با استفاده از نماد پرچم اتحادیه اروپا که با رنگ آبی است ، اقدام به تصویب و ارائه طرح و برنامه ای مشابه به نام کارت آبی نمود که در قالب آن نیروهای کاری و متخصص غیر اروپایی بتوانند به واسطه این برنامه برای مهاجرت به تمامی کشور های عضو اتحادیه به غیر از انگلستان ، ایرلند و دانمارک که از شرکت در این طرح خودداری نمودند ، مهاجرت از طریق کار و تخصص را داشته باشند.

 

اولین کشور اروپایی که تا به حال از این طرح استقبال خوبی نموده است و مقدمات و شرایط این برنامه را فراهم نموده ، بزرگترین قدرت صنعتی اروپا یعنی کشور آلمان می باشد.

 

از اول جولای ۲۰۱۲ میلادی ، دولت آلمان شرایط و پیش نیاز های دریافت کارت آبی را بطور رسمی اعلام نموده که بر این اساس با اجرایی شدن این برنامه در آلمان ، از این پس نیروهای متخصص کاری غیر اروپایی میتوانند با دریافت این نوع ویزای کاری ، در مدت زمان خیلی کم به آلمان مهاجرت کاری نمایند و خانواده های خود را نیز به همراه خود به کشور آلمان بیاورند.

 

 

شرایط دریافت اقامت بلغارستان از طریق کار

 

 بطور کلی اتباع خارجی به جز اتباع اتحادیه اروپا جهت کار در بلغارستان، نیاز به اجازه کار دارند.

 

فردی که تمایل به کار در بلغارستان را دارد می بایست از سوی یک کارفرما در بلغارستان پیشنهاد استخدام داشته باشد. برای دریافت اجازه همچنین می بایست:

 

– متقاضی دارای گذرنامه معتبر باشد

 

– قادر به تامین زندگی خود از طریق درآمد حاصل از کار باشد

 

– شرایط استخدامی در سطح قراردادهای گروهی صنفی در بلغارستان و یا در سطح معمول آن شغل یا رشته باشد

 

– سندیکای و اتحادیه صنفی مربوطه نظر خود را پیرامون شرایط استخدامی اعلام کرده باشد

 

– شغل مربوطه در اتحادیه اروپا و منطقه همکاری های اقتصادی اروپا آگهی شده باشد

 

متقاضی کار و کارفرما بصورت همزمان وظیفه دارند به اداره مهاجرت نشان بدهند که شرایط فوق برآورد شده است.

 

 

 

نحوه مهاجرت به بلغارستان شرایط و قوانین مهاجرت به بلغارستان
شرایط مهاجرت به بلغارستان

 

 

 

قوانین دریافت اقامت بلغارستان از طریق کار

 

 

قانون کلی این است که متقاضی می بایست تقاضای کار و اقامت در بلغارستان را قبل از ورود به بلغارستان و کشوری خارج از بلغارستان که در آن زندگی می کند تسلیم نماید. اجازه می بایست قبل از ورود به بلغارستان آماده شده و برچسب آن در گذرنامه متقاضی نصب شده باشد. متقاضی می تواند در برخی موارد تقاضای اجازه کار خود را از داخل  بلغارستان  تسلیم نماید.

 

این موارد عبارتند از:

 

– دانشجویان دارای اقامت دانشجویی در حال اتمام

 

– متقاضیان کار که جهت ملاقات با کارفرما وارد بلغارستان شده اند و از سوی کارفرما پیشنهاد کاری دریافت نموده اند و به واسطه دلایل ویژه می بایست بدون درنگ کار خود را آغاز کنند.

 

 

مدارک زیر می بایست در همه موارد ضمیمه تقاضا باشد

 

– کپی گذرنامه

 

– پیشنهاد استخدامی از سوی کارفرما

 

– کپی از فیش پرداخت هزینه درخواست

 

کسانی که مجوز کار دارند ومیخواهند برای اعضای خانواده اجازه اقامت بگیرند فقط برای مدتی که مجوز کار معتبر است میتوانند اقدام نمایند.

 

اما در کل نه کشور بلغارستان و نه سایر کشورهای اروپایی به نیروی مهاجر خارجی برای کار از طریق اسپانسر نیازی ندارد ، لیکن در زمانی که اشخاص بوسیله ی ویزای تحصیلی بلغارستان و یا از روش های  مختلف قانونی دیگر مانند : دریافت اقامت بلغارستان از طریق ازدواج یا دریافت اقامت بلغارستان از طریق ثبت شرکت  وارد کشور بلغارستان می شوند در ویزای بلغارستان آنها حق کار قانونی وجود دارد که اشخاص می توانند به صورت قانونی از آن استفاده کنند، به عنوان مثال افراد متقاضی کار در بلغارستان می توانند در شرکتی به صورت پاره وقت کار کنند و یا حتی استخدام شوند.

 

اکثراً زمانی که اشخاص متقاضی ویزای کار در بلغارستان یا اقامت تحصیلی بلغارستان وارد کشور بلغارستان می شوند ، نظیر دیگر کشور های اروپایی در مقطع لیسانس و فوق لیسانس ۲۰ ساعت و درمقطع دکترا ۳۰ ساعت در هفته حق کار قانونی خواهند داشت و مشکلی برای انجام کار برای آنها وجود ندارد. حقوقی که برای کار این گونه اشخاص در کشور بلغارستان در نظر گرفته شده است از ساعتی ۱۰ یورو به بالا می باشد. البته باید خاطر نشان کرد این مبلغ بستگی به توانایی شما و سطح تسلط زبان شما خواهد داشت .

 

   مزایای اخذ اقامت بلغارستان (اقامت اروپا) به شرح زیر است:

 

 • با اخذ اقامت کشور بلغارستان (اقامت اروپا) شما میتوانید به راحتی بدون ویزا به کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن سفر کنید
 • با اخذاقامت کشور بلغارستان (اقامت اروپا) در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن ازمزایای تحصیل رایگان استفاده کنید
 • با اخذ اقامت کشور بلغارستان (اقامت اروپا) در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن مشغول کار شوید.
 • با اخذ اقامت کشور بلغارستان (اقامت اروپا) در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن و ساسر جهان نسبت به افتتاح حساب بانکی اقدام کنید.
 • با اخذ اقامت کشور بلغارستان (اقامت اروپا) در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن ودیگر کشورها بدون هیچ محدودیتی تجارت نمایید.
 • با اخذ اقامت کشور بلغارستان (اقامت اروپا) در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن میتوانید از تسهیلات بانکی در همه کشورهای عضو استفاده کنید.
 • با اخذ اقامت کشور بلغارستان (اقامت اروپا) در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن از امکانات رایگان پزشکی و رفاهی بهره من شوید.
 • با اخذ اقامت کشور بلغارستان (اقامت اروپا) در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن در هر کشور مورد نظر نسبت به خرید املاک اقدام نمایید.
 • با اخذ اقامت کشور بلغارستان (اقامت اروپا) در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن در واقع شهروند اتحادیه اروپا محسوب خواهید شد
 • با اخذ اقامت کشور بلغارستان (اقامت اروپا)اقامت اروپا در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن میتوانید از مارک تجاری اروپایی استفاده کنید.
 • با اخذ اقامت کشور بلغارستان (اقامت اروپا) در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن در اروپا قوانین تجاری و گمرکی آزاد اتحادیه اروپا بهره مند میشوید.
 • با اخذ اقامت کشور بلغارستان (اقامت اروپا) در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن در اروپا امکان افتتاح حساب شرکتی و شخصی برای شما فراهم میشود.
 • اخذ ویزا برای کشورهای آمریکا ؛انگلستان و کانادا آسانتر خواهد بود.
 • همه اعضای خانواده با اخذاقامت اروپا در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن از مزایای اقامت اروپا بهره مند میشوند.
 • با اخذ اقامت کشور بلغارستان (اقامت اروپا) در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن به بیش از ۱۴۵ کشور دنیا مسافرت نمایید.
 • هیچ گونه محدودیت سنی جهت اخذ اقامت اروپا از طریق کشور بلغارستان وجود ندارد.
 • پس از سپری شدن پنج سال از طریق کشور بلغارستان می توانید در خواست تابعیت نموده و پاسپورت دوم خود را (پاسپورت اروپایی)دریافت نمایید.

 

شما میتوانید با حضور در دفتر ما و مشاوره و پرکردن فرم ارزیابی شرایط خود را با روشهای قانونی مهاجرت کشورهای اروپایی مقایسه کنید و مناسبترین روشها را با توجه به واقعیتهای زندگی و شرایط اعلام شده طوری انتخاب کنید که پروسه اخذ اقامت بلغارستان تا ۵ سال رسیدن به شرایط اقامت دائم دچار مشکل نشود و در واقع روشی قانونی را ما به شما پیشنهاد میکنیم که با شرایط شما برای اخذ اقامت دائم اروپا مطابقت دارد.

 

 

شما عزیزان می توانید با مشاوره ایران مهاجرت راحت تر از آنچه تصور میکنید اقامت بلغارستان را دریافت کنید