مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

دریافت ویزای آمریکا با ازدواج , اقامت از طریق ازدواج ,مهاجرت به آمریکا
دریافت ویزای آمریکا با ازدواج , اقامت از طریق ازدواج ,مهاجرت به آمریکا

 

آمریکا فرصتی مناسب برای افراد با شرایط متفاوت خواهد بود. مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج یکی از راههای معمول این کشور برای مهاجرین می باشد که علاقه مندان و طرفدرارن خود را دارد.

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج از طرق مختلفی امکان می باشد که به آنها پرداخته می شود. 1- اگر قصد انجام این کار را دارند باید از طریق ویزای نامزدی برای کشور آمریکا اقدام کنند و برای 90 روز ویزای نامزدی کشور آمریکا را اخذ کرده و در فرصت تعیین شده ازدواج کرده و تبدیل ویزا کرده و از شرایط ازدواج بهره مند شوند.

سرعت انجام کار در ویزای نامزدی بالا می باشد ولی نیاز به مدرک کاملی برای اخذ ویزا می باشید که بصورت معمول افراد از شانس پائینی برخوردار خواهند بود.

توصیه مشاورین موسسه آریانا پارس، ویزای نامزدی را زمانی انتخاب کنند که از حیث مدارک شرایط مناسبی را داشته باشند و در صورت حقیقی بودن مدارک و شرایط برای ویزای نامزدی اقدام نمایند.

2-  حالت دوم زمانی اتفاق می افتد که افراد برای داشتن شانس بالاتر برای امر ازدواج در کشور ثالث اقدام می کنند و پس از به ثبت رساندن برای ویزای ازدواج کشور آمریکا اقدامات قانونی را انجام می دهند. با توجه به رسمی بودن این نوع اقدام، شانس افراد برای کسب این نوع ویزا بیشتر خواهد بود ولی از حیث زمان، مدت زمانی بیشتری برای انجام این پروسه صرف می شود.

3- حالت آخر زمانی اتفاق می افتد که بصورت رسمی با یک شهروند آمریکا ازدواج کرده باشید که در آن حالت می توان به راحتی برای ویزای ازدواج اقدام کرد. فرد ساکن کشور آمریکا با توجه به قوانین مهاجرتی درخواست خود را برای الحاق همسر به کشور آمریکا اقدام می نماید که بصورت معمول 1 تا 3 سال بطول می انجامد.

از آنجا که مهمترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد.  موسسه آریانا پارس با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت  به خارج از کشور را فراهم آورده است.

 

ازدواج با شخص گرین کارتی F2A

یکی از راه های اخذ گرین کارت آمریکا ازدواج با شخصی است که اقامت دائم ایالات متحده را دارد و پرونده های این گروه زیر کتگوری F2A بررسی می شود.

مدت زمان رسیدگی به پرونده های این گروه بستگی به ویزا بولتن هایی دارد که در وب سایت وزارت امور خارجه آمریکا اوایل تا اواسط هر ماه میلادی از طریق لینک زیر اعلام می شود

https://travel.state.gov/content/visas/en/law-and-policy/bulletin.html

الان با توجه به قوانین فعلی چیزی حدود 2 سال از زمان قبولی پرونده به شرطی که همه مراحل پشت سرهم و بطور منظم طی شده باشه و مدارک رو هم سر موقع مقرر بدون فوت وقت به  اداره مهاجرت و NVC فرستاده باشید تا زمان مصاحبه همسرتون طول خواهد کشید و متأسفانه راهی هم برای به جلو انداختن زمان مصاحبه وجود نداره و باید در صف منتظران این کتگوری به انتظار بنشینید. اما می تونید زمان مصاحبه رو وقتی که ویزابولتن مربوط به کیس نامبرتون اعلام شد و وقت مصاحبه دریافت کردید به تعویق بیاندازید.

درخصوص زمان مصاحبه : 

همانطور که خدمتتون گفتم هر ماه شماره هایی از طرف وب سایت وزارت امور خارجه با عنوان ویزا بولتن یا بولتن ویزا اعلام می شه که با توجه به شماره پرونده ای (Case Number) که دریافت کردید می بایست به این وب سایت رجوع کنید و شماره های اعلام شده را بررسی کنید تا اگر کیس نامبر شما در بازه شماره (ویزا بولتن) اعلام شده قراردارد برای آن ماه جهت انجام مصاحبه خود آماده شوید.

 

 

چند نکته مهم:

-ازدواج غیابی برای دولت و اداره مهاجرت آمریکا قابل قبول نیست.

-ازدواج موقت به هیج عنوان قابل قبول نیست.

-حتما باید قبل از اقدام به تشکیل پرونده عقد رسمی انجام شده باشد.

-فکر ازدواج صوری رو از سرتون بیرون کنید که اگر متوجه بشن عواقب غبرقابل باوری رو براتون به همراه خواهد داشت و سخت پشیمون می شوید.

-اگر شخص موردنظر شما درحال حاضر متأهل هست قبل از اقدام و تشکیل پرونده می بایست از همسر قعلی خود جدا شده باشد.

-قبل از ازدواج توصیه می کنم در یک سال گذشته حداقل یکبار هم رو دیده باشید و مدارک مستندی هم برایش داشته باشید مثل بلیط ، عکس و هر سندی که این مهم رو ثابت کنه.

 
 

 اقدامات و مراحل تشکیل اولیه پرونده F2A:

در خصوص چک لیستی که می بایست تهیه فرمایید و آدرس مرکزی که می بایست مدارکتان را ارسال کنید به لینک زیر مراجعه فرمایید

https://www.uscis.gov/sites/default/files/files/form/i-130instr.pdf

دو مرکز در شهرهای شیکاگو و فونیکس وجود داره که بسته به محل زندگی متقاضی اصلی در هر ایالت می بایست به یکی از این دو مرکز مدارکتان را پست کنید.

 هزینه فایل کردن پرونده طبق قوانین جدید $535 می باشد که تهیه و ارسال آن با چک یا Money order قابل قبول خواهد بود. پرداخت با وجه نقد پذیرفته نخواهد شد.

اگر هم علاقه مند بدونید که F2A مخفف چه عبارتی هستش باید بگم که کلا کتگوری F یا Family به چهار زیرگروه تقسیم میشه F1,F2,F3,F4

زیر شاخه F2 به دو گروه A,B یعنی F2A و F2B تقسیم میشه.

F2A 

حرف F به معنی Family و عدد 2 یعنی این شاخه از کتگوری F2 ، شامل همسر و فرزندان شخص گرین کارتی هست. و حرف A هم مشخص می کنه که دسته اول گروه F2 هستش.

یعنی: 2A: spouses and children of Permanent Residents

 

F2B

حرفF و B (دسته دوم گروه F2) که مشخص هست اما عدد 2 یعنی این شاحه از کتگوری F2 شامل فرزندان پسر و دختر 21 سال و بالای 21سال شخص گرین کارتی هستش.