اقامت در هلند از طریق ازدواج

اگر می خواهید در مورد دریافت اقامت هلند از طریق ازدواج اطلاعات کسب کنید مقاله زیر را مطالعه فرمایید:

مدارک و شرایط مورد نیاز جهت اخذ ویزای ازدواج در کشور هلند:

سند معتبر مثل پاسپورت

اثبات صداقت در رویه ی ازدواج و اینک این ازدواج صوری نیست.

ازمون tuberculosis test ملیت های خاص از این تعهد مستثنی هستند.

ارائه اطلاعات صحیح یعنی افراد باید اطلاعات خود را به طور صحیح اعلام نمایند به علت حمایت از مدارک ارائه 

ازدواج با یک فرد تبعه ی هلند

همسر یا نامزد شما باید به مدت حداقل یکسال در کشور هلند بماند. البته در نظر داشته باشید این امر برای همسر یا نامزدی که اجازه موقت به منظور مطالعه، محقق علمی، کار به عنوان یک کارمند و یا سرمایه گذاری و خود اشتغالی امده اند، صدق نمی کند.

امضای عقدنامه

همسر باید حمایت مالی را برای حداقل مدت ۱۲ ماه از اول رویه اثبات نماید.

سن ۲۱ سال به بالا  البته طبق توافق نامه ی انجمن ec با ترکیه، حداقل سن برای اتباع ترکیه و اعضای خانواده ان ۱۸ سال است

 فرد به محض ورود به هلند باید به شهرداری محل زندگی خود مراجعه نماید و فرم مخصوص به سوابق کاری خود را پر نماید.

البته بهتر است بدانید برای ورود به کشور هلند راه های دیگری هم وجود دارد مانند اقامت تحصیلی کشور هلند، کار در کشور هلند که می توانید از این طرق هم برای اقامت و تابعیت اقدام نمایید.

همینطور با ورود به کشور هلند می توانید جهت سفر به کشورهای دیگر در اتحادیه اروپا اقدام نمایید. تعدادی از کشورها هستند که عضو اتحادیه اروپا می باشند مانند هلند، سوئد، اتریش، المان، فرانسه و …. که شما بدون هیچ ویزایی می توانید در بین این کشورها سفر داشته باشید.در ادامه ی مطلب شرایط و مدارک دریافت ویزای هلند از طریق ازدواج.

ویزای نامزدی کشور هلند

این نوع ویزا برای نامزد یک شهروند کشور هلند صادر می شود تا بتواند نامزد خود را جهت ازدواج به کشور هلند بیاورد.

اخذ ویزای نامزدی هلند دارای شرایطی است نظیر :

 هر دو فرد ازنظر قانونی مشکلی جهت ازدواج کردن نداشته باشند.

 فردی که فاقد  تابعیت هلندی است باید به قصد ازدواج وارد خاک هلند شود ونامزد فرد باید هلندی باشد.

 دو نفری که مقصودشان ازدواج است باید در ۲ سال گذشته همدیگر را حضوراً و شخصاً ملاقات کرده باشند. بدین معنا که سابقه رابطه نامزدی در هلند  و تعلق خاطر احراز شود.

ویزای ازدواج و نامزدی هلند پس از مهاجرت و 3 سال زندگی در هلند به اقامت دائم و اخذ تابعیت هلند منجر می گردد. در این فرایند شخص هلندی باید به مقامات هلند اعلام نماید که قصد ازدواج با فردی خارجی رادارد. بدین ترتیب که اگر فرد هلند ی و نامزد ایرانی او ازدواج نکرده اند و موفق به ثبت ازدواج نشده اند باید با ارائه مدارکی به سفارت هلند اثبات نمایند که مدت دو سال با یکدیگر تعامل داشته اند و برای اثبات این امرمدارکی نظیر عکس و فیلم خانوادگی، مدارک سفر و ووچر هتل، متن چت و پرینت هایشان را به سفارت ارائه نمایند. اما اگر فرد هلندی و نامزد ایرانی او ازدواجشان را به ثبت رسانده باشند، باید این ازدواج در کشوری صورت گرفته باشد که قوانین آن کشور مورد قبول کشور هلند باشد و و یا اینکه در خود کشور هلند صورت بگیرد.

فرد تبعه هلندی نیز برای ازدواج با یک شخص خارجی بایستی مدارک لازم مبنی بر تمکن مالی خویش را به سفارت تحویل دهد. که در واقع این امر نشان دهنده این است که فرد هلندی می تواند در صورت ازدواج باشخص خارجی او را نیز از نظر مالی ساپورت نماید. ارائه  فیش حقوقی که کفاف زندگی دو نفر را در هلند بدهد برای این امر الزامی است. هم چنین فرد هلندی باید منزلی جهت اقامت دو نفر در هلند را نیز داشتهباشد. البته نیازی به تملک خانه نیست و اجاره بودن منزل هم کفایت می کند.پروسه اخذ ویزای هلند از طریق ازدواج و نامزدیبه طور کلی می توان گفت پروسه اخذ ویزای هلند از طریق ازدواج از زمان تحویل مدارک فرد هلندی به سفارت تا زمان صدور ویزای همسر و یا نامزد او، حدود 6 ماه تا یک سال طول می کشد. فرد پس از دریافت ویزایموقت مبنی بر مهاجرت به هلند و پس از 3 سال زندگی در هلند می تواند نسبت به اخذ تابعیت و اقامت دایم هلند و پاسپورت هلندی اقدام نماید.

 

اقامت هلند از طریق ازدواج
اقامت هلند از طریق ازدواج

مدارک لازم برای اخذ تابعیت هلند از طریق ازدواج:

گواهی تولد در هلند

اعلام وضعیت تأهل و ملیت شخص هلندی

اثبات اقامت فرد خارجی در کشور محل اقامت خود

اثبات فسخ ازدواج و یا فوت همسر در صورتی که فرد قبلاً ازدواج کرده باشد

ارائه پاسپورت فرد هلندی در صورتی که او قبلاً تابعیت غیر هلندی داشته است

در نظر داشته باشید که کشور هلند به منظور جلوگیری از ثبت ازدواج های سوری در هلند و اخذ تابعیت هلند بدین طریق، قوانین سخت گیرانه ای را وضع نموده است که لزوم گذر زمان 3 ساله برای دریافت اقامت دایم

هلند از طریق ازدواج، گواهی بر این قضیه می باشد و در تمام این سه سال زوج تحت نظر خواهند بود مبنی بر اینکه آن ها باهم زندگی می کنند یا خیر؟. فرد غیر هلندی پس از ازدواج، امکان اشتغال قانونی و کار در

هلند و هم چنین تحصیل در هلند را نیز خواهد داشت.

در صورتی که فرد قصد مهاجرت به هلند از طریق اخذ ویزای توریستی هلند را دارد و از این طریق می خواهد با ازدواج در هلند به اقامت دائم هلند دست یابد باید در مدت سه ماه اقامت توریستی خود در هلند نسبت بهازدواج با تبعه هلندی اقدام نماید و یا اینکه نسبت اخذ تابعیت هلند از طریق نامزدی اقدام نماید.

در نظر داشته باشید که برای فرد ایرانی نیز که قصد ازدواج با تبعه هلندی را دارد ارائه مدرکی مبنی بر تجرد او الزامی است.

مدارک  مورد نیاز برای ارائه درخواست برای اخذ تابعیت هلند از طریق ازدواج عبارتند از :

    گواهی تولد در هلند

    اگر ساکن هلند است اعلام وضعیت تأهل و ملیت شخص هلندی

    طرفی که ساکن خارج از هلند است: اثبات اقامت درکشور محل اقامت خود، اثبات ملیت هلندی و وضعیت تأهل

    اگر سابقه ازدواج وجود داشته اثبات فسخ ازدواج یا گواهی فوت همسر

    در صورتیکه تبعه هلندی قبلا ملیتی دیگر داشته و بعدا موفق به اخذ تابعیت هلند شده باشد باید پاسپورت هلندی خود را ارائه نماید.

براساس قوانین کشور هلند که مطابق با قوانین کشورهای اتحادیه اروپا نیز هست ، پس از گذشت ۳ سال از ثبت ازدواج و زندگی مشترک تابعیت هلند به شخص غیر هلندی اعطا می گردد . در واقع در ابتدا به شریک

غیر هلندی در صورت ازدواج با یک تبعه هلند اقامت موقت اعطا می گردد ، و پس از گذشت ۳ سال زندگی مشترک در هلند یا خارج از هلند شریک غیر هلندی می تواند درخواست اقامت دائم هلند و پاسپورت هلند و

اخذ تابعیت هلند را ارائه نمایند .

بهتر است ثبت ازدواج در کشوری صورت بگیرد که ازدواج بین المللی محسوب و ازدواج در آن کشور مورد قبول کشور هلند باشد و یا اینکه ازدواج رسمآ در کشور هلند صورت بگیرد. اشخاص ایرانی که قصد ازدواج در هلندو با یک تبعه هلندی را دارند برای ثبت ازدواج خود در هلند باید گواهی تجرد خود را از مراجع ذی صلاح ایرانی دریافت نمایند .

افرادی که در خلال تهیه مدارک برای ویزای ازدواج هلند دچار مشکل می گردند و یا مدارکشان کامل نیست و نمیتوانند مدارک لازم را جهت ارائه برای درخواست اخذ تابعیت هلند جمع آوری نمایند ، میتوانند برای ویزایتحصیلی کشور هلند جهت ورود به خاک کشور هلند اقدام نمایند . کشور هلند از نظام تحصیلی تقریبآ  نیمه رایگان برخوردار است و افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند میتوانند از این فرصت تحصیلی نیمهرایگان و با قابلیت تحصیل در برترین دانشگاههای دنیا در هلند استفاده کنند و در نهایت به اقامت دائم هلند  و تابعیت هلند و اخذ پاسپورت هلندی دست یابند. کسانی که مدرک دیپلم ۱۱ ساله یا ۱۲ ساله در ایران رادارند می توانند برای تحصیل در مقطع لیسانس در هلند اقدام نمایند . تحصیل در مقطع لیسانس در هلند به زبان آلمانی امکانپذیر است که در واقع افراد باید از کشور مبدآ خود مدرک زبان آلمانی را داشته باشند. البته تحصیل در مقطع لیسانس در هلند به زبان انگلیسی نیز امکانپذیر است و متقاضی تحصیل در مقطع لیسانس در هلند میبایست مدرک زبان انگلیسی آیلتس آکادمیک نمره ۶ را اخذ نموده باشد تا موفق به اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی هلند گردد .

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در هلند هم به ۲ زبان انگلیسی و آلمانی امکانپذیر است. یکی دیگر از راههای ورود به کشور هلند اقدام برای  اخذ ویزای کار هلند است ، که برای دریافت ویزای کاری هلند دعوتنامهکاری جزء ملزومات این نوع ویزا است. شاید بهتر باشد از طرقی مانند ویزای تحصیلی یا کاری به کشور هلند مراجعه کنید که آشنایی بیشتری با شخصی که قصد ازدواج با وی را دارید داشته باشید و در نهایت با دیدیبازتر تصمیم به ازدواج با تبعه هلندی را بگیرید. قابل توجه  است که اگر قبل از اتمام پروسه ۳ ساله اعطای تابعیت به شخص ایرانی فرزند وی متولد شود دولت هلند به این فرزند به تبع پدر یا مادر هلندی اش تابعیتهلندی و پاسپورت هلندی اعطا می نماید و منوط به اخذ تابعیت هلندی از طرف شخص ایرانی نمی گردد. بر خلاف قانون ایران که تابعیت از طریق مادر به نوزادی که در خارج از ایران متولد شده اعطا نمی شود در

قوانین کشور های اروپایی مانند کشور هلند تفاوتی بین پدر و مادر در زمینه اعطای تابعیت وجود ندارد. این مسئله در زمینه اعطای تابعیت به مرد خارجی که با زن ایرانی ازدواج کرده نیز وجود دارد بدین نحو که تنها بهزن خارجی که با مرد ایرانی ازدواج می کند تابعیت ایرانی اعطا می شود و نه بلعکس ..

افرادی که با ویزای توریستی به قصد ازدواج در هلند ، به هلند سفر می کنند اگر قصد ازدواج با نامزد هلندی خود دارند در مدت ۹۰ روز اقامت موقتشان باید اقدامات لازم جهت ازدواج را انجام دهند و در واقع طبق قوانین

کشور هلند ازدواجشان را به ثبت برسانند. اگر در مدت ۹۰ روز موفق به ثبت ازدواج نشوند باید پروسه در یافت ویزای نامزدی را از ابتدا و از طریق کشور متبوع خود انجام دهند.

کشور هلند برای جلوگیری از ثبت ازدواج های سوری در هلند و جلوگیری از سواستفاده های احتمالی افراد که گاهآ از این طریق کسب درآمد نیز می نمایند ، قوانین سختگیرانه ای وضع کرده است و می توان گفتیکی از دلایل اینکه پروسه ۳ ساله اعطای تابعیت را در نظر گرفته است، جلوگیری از همین موضوع است و زوج در طی این سه سال تحت نظر خواهند بود که به دولت هلند اثبات شود که این زوج واقعآ با هم زندگیمی کنند . شریک غیر هلندی پس از ازدواج حق اشتغال قانونی و کار در هلند را نیز خواهد داشت اگر میخواهید از دیگر روش های اقامت هلند نیز مطلع شوید از سایر بخش های ایران مهاجرت دیدن فرمایید .

هریک از طرفین برای اثبات تعامل و نامزدی شان باید از طریق سفارت کشور متبوع خود اقداماتی را انجام دهند. به طور مثال شریک هلندی باید دعوتنامه ای برای شریک ایرانی خود ارسال کند و مدارکی مبنی بر اینکه می تواند همسر خود را در هلند ساپورت کند ارائه دهد. بهتر است به منظور دستیابی به این امر و اخذ تابعیت از طریق ازدواج در هلند ، حتمآ زوجین از یک وکیل هلندی یا ایرانی کمک بگیرند.

اگر قصد ازدواج با شخصی را دارید که اقامت دائم کشور هلند را دارد ، میتوانید به تبع همسر خود به این کشور مهاجرت کنید با این تفاوت که پروسه زمانی اخذ ویزای ازدواج ممکن است کمی بیشتر به طول بیانجامد وشما بعنوان همراه همسرتان به خاک هلند راه خواهید یافت ، و تا زمانی که همسرتان تابعیت کشور هلند را اخذ نکرده باشد شما هم به تابعیت و پاسپورت هلندی دست نخواهید یافت.در مورد اینکه کدام یک از راههای مهاجرت به هلند مناسب وضعیت و رزومه شما می باشد.