اقامت در هلند از طریق خرید خانه

همان طور که می دانید روش های بسیاری برای ورود به کشور زیبای هلند نظیر روش های اقامت سرمایه گذاری هلند و اقامت تحصیلی هلند و ... وجود دارد اما این سوال مطرح می شود که آیا امکان خرید ملک برای افراد غیر هلندی در هلند وجود دارد?

امروزه روش های بسیاری برای مهاجرت متقاضیان و اخذ اقامت و تابعیت در کشورهای مختلف وجود دارد. خرید ملک در کشورهای مختلف نیز یکی از راه های ورود در میان سایر روش ها برای متقاضیان محسوب میشود. متقاضیان در پروسه های خرید ملک باید به نکات مورد نیاز در این خصوص توجه نموده و اقدامات قانونی و اصولی این روش، امکان اخذ اقامت یا تابعیت در کشور مورد نظر، امکان فروش ملک و بسیاری از نکات دیگررا مورد بررسی قرار دهند. کشور هلند نیز مانند بسیاری از کشورها با وجود زیبایی ها و شرایط کم نظیر اقتصادی و رفاهی مورد توجه افراد قرار می گیرد. در این مقاله به اطلاعاتی در خصوص مهاجرت به هلند از طریقخرید ملک و شرایط و قوانین آن در کشور هلند می پردازیم.

مزایای مهاجرت به هلند

کشور هلند در شمال اروپا واقع شده است و پایتخت آن  را شهر آمستردام تشکیل می دهد. واحد پول در این کشور یورو و زبان رسمی مردم، زبان هلندی می باشد. کیفیت مطلوب زندگی، امکان تحصیل دردانشگاه های بی نظیر این کشور، شرایط محیطی مناسب و زیبا، عضویت در اتحادیه اروپا، امکان کار و شرایط اقتصادی مناسب و بسیاری از مزیت های دیگر کشور هلند را مورد توجه بسیاری از افراد قرار داده است.

اقامت در هلند از طریق خرید خانه

به طور کلی امکان خرید ملک در بسیاری از کشورهای اروپایی برای متقاضیان وجود دارد.مانند اقامت دایم انگلیس از طریق خرید خانه که این امکان را به متقاضی می دهند که بتواند ملکی را خریدارینموده و از طریق ملک خریداری شده اقامت موقت و سپس اقامت دائم را دریافت نماید. کشور هلند نیز امکان خرید ملک را به اتباع غیر هلندی اعطا نموده است و بسیاری از متقاضیان این امکان را دارند که بدونمحدودیت در این کشور به خرید و فروش ملک بپردازند و اقامت دایم از طریق خرید ملک را دریافت کنند. رعایت قوانین عمومی بر اساس قرارداد موجود و ثبت در مراجع رسمی نکته ای است که باید مورد اهمیت قرارگیرد.

مراحل اخذ اقامت از طریق خرید ملک در کشور هلند

متقاضی در صورت تقاضا برای خرید ملک با یافتن ملک مورد نظر خود در کشور هلند، باید ملک را مورد ارزیابی قرار دهد و بسته به میزان ارزش ملک، میزان وام تعلق گرفته و میزان دارایی مذاکرات لازم در این خصوص راسپری نماید که این مذاکرات می تواند از طریق نماینده میان خریدار و فروشنده انجام گیرد. با اخذ تصمیم نهایی در خصوص قیمت ملک، قرارداد پیش فروش koopovereenkomst قرارداد موقت در یکدفتر اسناد رسمی میان خریدار و فروشنده امضا می شود. با ثبت انتقال مالکیت و تکمیل فرایند در دفتر اسناد رسمی مراحل خرید ملک صورت می پذیرد. ثبت مالکیت برای متقاضیان در کشور هلند بین هزار تا ۳ هزار یورو هزینه خواهد داشت که به طور معمول هزینه نمایندگی توسط فروشنده پرداخت می شود و سپرده و وام های تعلق گرفته پس از ثبت قرارداد امضا می گردد. به طور معمول قراردادهای پیش فروش یا قراردادهایموقت حاوی تمام اطلاعات ضروری معمول از جمله جزئیات اموال، اختیارات، محاصره و ... می باشد.پس از ثبت و امضای قرارداد میان خریدار و فروشنده بر اساس قوانین کشور هلند تا مدت ۷۲ ساعت به خریدار فرصت تغییر نظر و حق فسخ قرارداد امضا شده بدون مجازات اعطا می شود و خریدار این فرصت را خواهدداشت تا در این زمان از خرید ملک مورد نظر صرف نظر نماید. پس از ۷۲ ساعت ملک خریداری شده به نام خریدار نهایی می گردد و امکان تجدید نظر بدون مجازات نقدی وجود نخواهد داشت.

قیمت ملک در کشور هلند

قیمت خرید ملک یا آپارتمان در کشور هلند بسته به شهر و محل ملک یعنیشهرهای اصلی، حومه شهر، منطقه و ...، اندازه و متراژ ملک و امکاناتی که در اختیار متقاضیان قرار می دهد  متفاوت بوده و بین ۲۰۰ تا ۳۰۰هزار یورو محاسبه شده است.

قوانین اجاره ملک در کشور هلند

متقاضی خرید ملک در کشور هلند این فرصت را دارد تا بتواند ملک خریداری شده خود را اجاره دهد. با این منظور فرد می تواند با اجاره ملک به سود دست یابد. مبلغ اجاره ملک در کشور هلند کاملا به موقعیت مکانیملک وابسته خواهد بود و بسته به نوع ملک و محل آن متفاوت است. بر اساس قوانین کشور هلند، مستاجر می تواند در صورتی که قرارداد مدت داری میان مستاجر و صاحب ملک بسته نشده باشد تا هر زمان کهبخواهد در ملک مورد نظر سکونت نماید و صاحب ملک اجازه بیرون کردن مستاجر را نخواهد داشت. در صورتی که مستاجر چندین ماه اجاره ملک خود را پرداخت ننماید و این امر به اثبات برسد یا صاحب خانه نیاز بهفروش ملک خود یا قصد سکونت در ملک خویش را داشته باشد می تواند برای خارج شدن مستاجر خود اقدام نماید. مبلغ اجاره دریافتی نیز مبلغ ثابتی می باشد و در طی زمان مستاجر ملزم به پرداخت هزینه بیشترنمی باشد مگر اینکه نرخ اجاره ملک بر اساس اعلام دولت افزایش یابد.

اخذ اقامت هلند از طریق خرید ملک

متاسفانه امکان اخذ اقامت هلند از طریق خرید ملک یا تابعیت وجود ندارد و خرید ملک در کشور هلند منجر به دریافت اقامت این کشور نمی شود. در نتیجه خرید ملک در کشور هلند را می توان نوعی سرمایه گذاریمحسوب کرد که تنها منجر به درآمد زایی می شود. به طور کلی از روش های بسیاری از جمله کسب اقامت هلند از طریق تحصیل ... می توان به اقامت  کشور هلند دست یافت که در ازای دریافت اقامت کشور هلندامکان سفر به همه کشورهای شنگن، امکان تحصیل در کشورهای شنگن، امکان کار در این کشورها، امکان افتتاح حساب، امکان بهره مندی از خدمات درمانی و رفاهی رایگان و ... وجود خواهد داشت. با توجه بهشرایطی که در متن این مقاله بیان شد پیش از هر تصمیمی برای خرید ملک در هر کشوری در خصوص قوانین، شرایط و مراحل این امر در کشور مقصد تحقیق نموده و اطلاعات لازم را دریافت نمایید تا با آگاهی لازمخطرات و ریسک های موجود در این پروسه را به حداقل رسانید.پس از رونق مسکن به مدت تقریبا 15 سال، بازار مسکن در هلند در سال 2008 تضعیف شد و تنها در سال 2014 بهبود یافت. در ادامه به قیمت خانه ها از سال 2008 تا 2016 اشاره شده است

آمار بازار ملک در هلند

در سال 2008، قیمت خانه ها 5.33٪ کاهش یافت (-7.55٪ در شرایط واقعی)

در سال 2009، قیمت خانه ها 1.5٪ کاهش یافت (-2.4٪ در شرایط واقعی)

در سال 2010، قیمت خانه ها با 0.96٪ ضعیف، با کاهش 0.65٪ در شرایط واقعی افزایش یافت

در سال 2011، قیمت خانه ها به میزان 3.63٪ کاهش یافت (-6.06٪ در شرایط واقعی)

در سال 2012، قیمت خانه ها 6.7٪ کاهش یافت (-9.54٪ در شرایط واقعی)

در سال 2013، قیمت خانه ها 0.24٪ افزایش یافت، اما در شرایط واقعی، 1.25٪ کاهش یافت

در سال 2014، بازار مسکن شروع به بهبود می کند، با افزایش قیمت خانه ها 3.65٪ (2.7٪ در شرایط واقعی)

در سال 2015، قیمت خانه ها 5.15٪ افزایش یافت (4.47٪ در شرایط واقعی)

در سال 2016، قیمت خانه ها به میزان 9.52٪ افزایش یافت (8.8٪ در شرایط واقعی)

شرایط اقتصادی هلند برای مهاجرت

با وجود افزایش تقاضا، عرضه ی مسکن محدود می شود. در سال 2016، تنها 51000 موافقت نامه ی ساختمانی، که از یک سال قبل به میزان 4.7٪ کاهش یافته بود، اعطا شد. علاوه بر این، حدود 150،000 واحدمسکونی موجود برای فروش در سراسر کشور در اوایل سال 2017، در مقایسه با 240،000 واحد چهار سال پیش بود. Rabobank  پیش بینی می کند که قیمت خانه در امسال در حدود 5٪ افزایش یابد. انتظار می رودکه معاملات نیز در سال آینده به حدود 225000 تا 235000 واحد برسد.

در سال 2016، اقتصاد هلند پس از رشد تولید ناخالص داخلی 2 درصدی در سال 2015 و 1.4 درصدی در سال 2014، 2.2 درصد رشد کرد. در سه ماهه ی اول سال 2017، اقتصاد از یک سال قبل به میزان 3.2 درصدافزایش یافت و چهاردهمین دوره ی متوالی گسترش آن و بالاترین رشد از سال 2008 می باشد. طبق گزارش کمیسیون اروپا، پیش بینی می شود که اقتصاد در سال جاری 2.1٪ افزایش یابد.

قیمت خانه در آمستردام و روتردام هلند 

اقامت هلند از طریق خرید خانه
اقامت هلند از طریق خرید خانه

 

قیمت های خانه در تمامی استان ها و شهرهای عمده ی هلند در سال جاری افزایش یافت. طبق آمار هلند:در آمستردام، قیمت خانه های موجود در سال جاری (17.5 درصد تنظیم شده با نرخ تورم) به میزان 17.2درصد افزایش یافته است، به طور میانگین 394.931 یورو (452.879 دلار آمریکا). این سیزدهمین دوره ی متوالی افزایش سالانه است. قیمت های خانه در طول آخرین دوره ی سه ماهه 4.9٪ افزایش یافت.در روتردام، قیمت خانه های موجود در طول سال جاری (با نرخ تورم 11.5٪) 13.2٪ افزایش یافت، به طور میانگین 220.930 € (253.347 دلار آمریکا). این هشتمین دوره ی متوالی افزایش سالانه بود و بیشترین افزایش ازاول ماه 2014 است. قیمت های مسکن در طول سه ماه گذشته 6.8 درصد افزایش یافته است.همانند بسیاری از کشورهای دیگر، افزایش قیمت ملک در هلند که در زمان بحران مالی سال 2008اتفاق افتاد اکنون پایان یافته است. کشور با جمعیت رو به رشد روبروست، بنابراین رقابت برای خرید املاک در مناطقخاص می تواند شدید باشد. تقریبا 60 درصد از مردم هلند خانه خودشان را دارند، آپارتمان ها یا خانه هایی با ظرفیت بالا مرسوم تر است. اما قبل از خرید خانه در هلند شما باید از بازار مسکن در هلند بدانید.

اجاره ی خانه در هلند

هلند دارای ظرفیت بالایی از مسکن اجتماعی و اجاره مسکن است. هر دو اغلب به اجاره دهندگان کم درآمد محدود می شوند، که یک ملک را سخت تر پیدا میکنند. مزایای مالیاتی برای صاحبان خانه ها وجود دارد وهزینه های وام مسکن اغلب کمتر از اجاره است، با این حال هزینه های خرید و فروش خانه حدود 6 درصد است و بازار املاک در جریان این امور قرار دارد.

 مزایای خرید ملک در هلند

 خرید ملک هلندی، قیمت متوسط ​​خانه ها تقریبا به مقادیر پیش از بحران  و به کاهش 20درصدی رسیده است. در پایان سال 2016، روتردام به آمستردام و اوترخت پیوست تا در مقیاس پیش از بحران قرار بگیرد،اگرچه برخی از کارشناسان مالی پیش بینی می کنند که رشد اقتصادی اخیر تا 2017 توازن داشته باشد.برای کسانی که سرمایه گذاری های خرید و اجاره انجام میدهند، کمبود رو به رشد آپارتمان های اجاره ای ارزان قیمت در شهرهای اصلی هلند، به خصوص در آمستردام وجود دارد که در آن توسعه دهندگان هزارانآپارتمان کوچک (حدود 30 مترمربع) را برای برآورده ساختن تقاضا آماده می کنند.

در سال 2017، نمایندگی املاک و مستغلات NVM کمبود مسکن اجاره ای را بین 710 تا 1000 یورو در هر ماه گزارش کرد. با این حال، توجه داشته باشید که بخش اجاره هلند توسط کنترل اجاره ها محدود شده است،که می تواند مبلغ اجاره یک ملک خاص را محدود کند.

شرایط خرید ملک در هلند

هنگام خرید ملک در کانادا و هلند وقتی که ملک را پیدا کردید، گام بعدی این است که یک ارزیابی و در صورت لزوم یک نظرسنجی ساختاری یا ساختمانی انجام دهید با گروه گذارنده ای که قصد دارید از آن استفادهکنید، برای اطمینان از ارزیابی خود که همچنین برای درخواست وام شما مناسب است تماس بگیرید. شما همچنین می توانید اطلاعات مربوط به رجیستر زمین و ارزش ملک را از طریق موسسه ما درخواست کنید.هنگامی که شما یک ایده روشن از ارزش اموال دارید، می توانید پیشنهاد خود را داده و مذاکرات را شروع  کنید. این معمولا از طریق نمایندگان املاک بین خریدار و فروشنده انجام میشود. مذاکرات معمولا با یک خریدار آینده نگر در یک زمان انجام می شود.

انتقال مالکیت در هلند

پس از اینکه قیمت ملک بین خریدار و فروشنده موافقت شد، گام های رسمی در جهت انتقال مالکیت صورت می گیرد:

خریدار و فروشنده قرارداد پیش فروش (koopovereenkomst) یا قرارداد موقت (voorlopige) را امضا می کنند.

یک دفتر اسناد رسمی انتخاب شده است که دارای قرارداد امضا شده و ۱۰ درصد سپرده پرداخت شده توسط خریدار می باشد.

خریدار وام مسکن را که نیاز دارد، تنظیم می کند.

خریدار و فروشنده قرارداد اتمام را امضاء می کنند.

دفتر اسناد رسمی انتقال مالکیت را در دفتر ثبت زمین (کاداستر) جهت تکمیل فرآیند ثبت می کند.

انتقال مالکیت در هلند

الزامات قانونی جهت خرید ملک در هلند

قانون هلندی لازم میداند که یک دفتر اسناد رسمی باید پروسه ثبت مالکیت را انجام دهد. هزینه ها متفاوت خواهد بود و ممکن است یک درصد از قیمت ملک، هزینه هر ساعته و یا هزینه ثابت باشد. به عنوان هزینهکلی معمولا ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو است، اما ارزش خرید آن تقریبا کم است.سپرده ها و وام های رهنی وام مسکن (پیش فرض) پس از قرارداد امضا خواهد شد. با این وجود بهتر است برای بحث در مورد شرایط وام با یک یا چند تن از وام دهندگان احتمالی پیش از ارائه پیشنهاد صحبت کنید.

هزینه ها و تعهدات فروش در هلند

جهت اخذ اقامت اروپا طریق خرید ملک و هچنین کشور هلند گه بعد از خرید ملک معمول است که هر دو عامل نماینده خریدار و نماینده فروشنده حضور داشته باشند.مبلغ هزینه نمایندگی توسط فروشنده پرداخت خواهد شد، در غیر این صورت، تمام هزینه ها به طور معمول توسط خریدار انجام می شود.

بودجه حدود ۶ درصد از قیمت خرید برای هزینه ها و تعهدات میباشد. این شامل:

مالیات انتقال (overdrachtsbelasting) در حال حاضر در ۲ درصد

هزینه های حقوقی حدود ۱٫۰-۱٫۵ درصد

هزینه ثبت نام ۱٫۰-۱٫۵ درصد

هزینه ی نمایندگی ۱-۲ درصد

در هر معامله مالی، فراموش نکنید که اطمینان حاصل کنید که آیا مالیات بر ارزش افزوده (BTW) اعمال می شود، در حال حاضر در ۲۱ درصد، و اگر چنین باشد، آیا در قیمت محاسبه شده است.

قراردادها جهت خرید ملک در هلند

قراردادهای پیش فروش koopovereenkomst یا قراردادهای موقت voorlopige باید شامل تمام اطلاعات ضروری معمولی مانند جزئیات اموال، اختیارات و محاصره باشند.

نکات مهم تعهدات خرید ملک در هلند

یک بند قرارداد، در صورتی که شما نمیتوانید وام مسکن دریافت کنید

پاک کردن غرامت و یا فرار از بند، در صورتی که هر یک از طرفین تصمیم به انجام معامله نداشته باشند؛

این که آیا هر گونه لوازمات یا اتصالات شامل فرش، لوازم و اتصالات سبک و لوازم جانبی لحاظ شده است.

این پایه قرارداد تکمیل akte van vanishing را تشکیل می دهد بنابراین مهم است که مطمئن شویم درست است.

یک زمان۷۲ ساعته قانونی در اختیارتان قرار میگیرد که پس از امضای قرارداد شما می توانید نظر خود را تغییر دهید بدون اینکه مجازاتی در پی داشته باشد،بعد از آن تبریک میگویم! شما در راه خانه دار شدن در هلند

هستید.