همان طور که می دانید  اقامت از طریق خرید خانه یکی از راه های سرمایه گذاری در آلمان محسوب می شود ،که در موسسات حقوقی معتبر به شما عزیزان توصیه می شود.مهاجرت امری مهم در زندگی هر فرد می باشد که این امر باید کاملا قانونی و برنامه ریزی شده سپری شود زیرا در غیر اینصورت متقاضی مجبور به پرداخت هزینه های سنگین و گزاف می شود و توصیه می شود که حتما قبل از هرگونه اقدامی در باب خرید ملک در کشور آلمان که یکی از طرق مهاجرت است و امری است که از هزینه های بالایی برخوردار می باشد با وکیل مهاجرت و یا مراکز مشاوره معتبر تماس حاصل بفرمائید و شرایط را بررسی بفرمائید.در این مورد میتوانید از طریق مراجعه به سایت رسمی ایران مهاجرت اطلاعات کافی برای مهاجرت به آلمان را کسب نمایید.

اقامت در آلمان با خرید ملک برای افرادی در این کشور امکان پذیر است که بتوانند اقامت کشور آلمان را از یکی از طرق مهاجرتی اخذ نمایند و سپس خرید ملک انجام دهند ، لذا باید دقت داشته باشید از طرق مهاجرت قانونی از جمله  اقامت در آلمان از طریق تحصیل ، اقامت در آلمان از طریق کار  ، اقامت در آلمان از طریق ثبت شرکت  و غیره  افراد می توانند وارد کشور آلمان شوند و پس از آن اقدام به خرید ملک در آلمان  نمایند ، لازم به ذکر است که در غیر این صورت امکان خرید ملک در آلمان  به صورت غیابی وجود دارد که باید با افراد با اطمینان به افراد مطمئن پیش رفت .

 

بعد از انتخاب ملک در این کشور باید یک تعهد بانکی یا به عبارتی یک ضمانت نامه بانکی به طرف قرارداد داد تا با آن اطمینان حاصل شود که شخص متقاضی اقامت در آلمان از طریق خرید خانه است ، لذا لازم بهذکر است که در دفاتر خاصی که در آلمان تعبیه شده است فرد حاضر می شود و بعد از طی کردن مراحل اداری در این دفاتر به صورت نهایی مالک ملک در آلمان می شود .

 

   

۵ پیشنهاد برای خرید ملک در آلمان :

  • بررسی کامل بازار:با توجه به این که چرخه جهانی در تمامی جهان در حال تغیر می باشد و ملک هم جزء این چرخه محسوب می شود اما انتخاب صحیح منطقه ، قیمت ارز ، ویژگی ها و مواردی از این دست آینده انتخاب شما را تحت پوشش قرار می دهد
  • استفاده از یک کمک حرفه ای در خرید: در بحث خرید هر محصولی شما باید اطلاعات و علم نسبت به محصول و نحوه ی  کسب محصول از روش های معقول را دارا باشید . که در خصوص خرید ملک در آلمان لازم است که از مشاورین حرفه ای بهره ببرید
  • استخدام یک نماینده قانونی : در کشور آلمان اجبار ی برای داشتن وکیل نیست اما استفاده از یک وکیل حرفه ای برای شما ضروری است زیرا شما قوانین کشور آلمان را بصورت کامل نمی دانید و ممکن است سرمایه خود را از دست دهید .
  • ترجمه مدارک مهم : شما باید تمام مدارک و اسناد بالقوه را به زبان خودتان تبدیل نمایید و بصورت حرفه ای ترجمه نمایید زیرا شما پس از امضاء و تعهد به موارد مندرج در سند مجبور به تسلیم و اجرای انان خواهید شد .
  • صرفه جویی در پول در پرداخت وام مسکن : شما باید دقت داشته باشید چون باید پرداخت وام خود را  به واحد دیگری یعنی یورو پرداخت نمایید به همین خاطر در بحث changeکردن و پرداخت به موقع آن دقت لازم را داشته باشید . جالب است بدانید در کشور آلمان شما می توانید ۶۰ % از هزینه مسکن خود را تسهیلات دریافت نمایید .

تغییر قیمت مسکن در آلمان تا حد فاصل سال های  ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ در بحث اجاره ۱۵ درصد و در بحث خرید ۲۳ درصد افزایش یافته است و چون نرخ تورم پایین است عملا در بحث مسکن بهای آن تغییر ی نخواهد داشت . در حال حاضر هزینه خرید مسکن بطور متوسط هر متر مربع حدود ۱۵۰۰ الی ۲۵۰۰ یورو می باشد . در کشور آلمان محدودیتی در خرید ملک وجود ندارد و افراد غیر تبعه و کسانی که حتی اقامت اتحادیه اروپا را ندارند می توانند این کشور را برای سرمایه گذاری انتخاب کنند چون کشور قوی و قدرتمندی از نظر اقتصادی می باشد می تواند بهترین گزینه در بحث سرمایه گذاری باشد.

 

فرایند خرید ملک در آلمان :

 برای مهاجرت به آلمان از طریق خرید خانه در مرحله اول متقاضی  باید یک پیش قرار داد که دارای جزئیات اولیه معامله می باشد مانند : ارزش ملک، شرایط و روش پرداخت، شرایط معامله و میزان سپرده اولیه می باشد . باید بدانید که سپرده اولیه باید شامل ۱۰ درصد از کل قرارداد یا بهای ملک شما باشد . که این مبلغ باید در حساب سپرده بانکی محضر واریز می شود . در مرحله دوم یکی از محضر های کشور آلمان تمامی مسئولیت استعلام از ثبت برای اموال غیر منقول ، وضعیت بانکی و دریافت تأییدیه های ثبت اراضی و املاک را بر عهده خواهد گرفت .

و همزمان خریدار موظف است مالیات املاک و مستغلات را پرداخت کرده باشد . در مرحله سوم عقد قرار داد اصلی خرید ما بین خریدار و مالک صورت می گیرد و خریدار می بایست مدارک خرید و مدارک مرتبط را  در امضاء نماید . عمل ثبت قرارداد لزومی ندارد که در اداره ثبت انجام صورت پذیرد ولی به شما پیشنهاد می شود برای حفظ منافع خود و طرف دیگر این عمل در اداره ثبت صورت پذیرد . شما برای تکمیل مراحل فوق نیاز به ۴۱ روز زمان دارید و شما در این مدت ۴ هفته جهت پرداخت مالیات و املاک و مستغلات زمان دارید . پس از انجام مراحل فوق مالک ۱۰۰در صد از ملک خود هستید و می توانید برای سرمایه گذاری ارزی در آلمان و تمام کشورها بدون محدودیت تجارت آزادانه داشته باشید. در این نوع ویزا شما اقامت مسکونی اخذ خواهید کرد این بدان معناست که تا زمانی که ملک بنام شما باشد می توانید ویزای رفت و آمد بلند مدت اخذ نمایید .