شرایط اقامت در استرالیا از طریق خرید خانه

شرایط اقامت استرالیا از طریق خرید خانه و همچنین مهاجرت به استرالیا از طریق خریدخانه و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت موضوعی است که سعی داریم در این مقاله به تشریح شرایط آن بپردازیم ، امروزه سرمایه گذاران کثیری به دنبال یافتن اطلاعات مفید در باب شرایط اقامت استرالیا از طریق خرید ملک می باشند چراکه خرید ملک در استرالیا را یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری در استرالیا می دانند ، این موضوع ما را بر آن داشت تا مقاله ای در باب شرایط اقامت استرالیا از طریق خرید ملک برای شما سرمایه گذاران به نگارش در آوریم . موسسه حقوقی ایران مهاجرت با بهره مندی از وکلای تخصصی در زمینه شرایط اقامت استرالیا از طریق خرید خانه علی الخصوص سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در استرالیا می تواند مشاوره کامل در باب شرایط اقامت استرالیا از طریق خرید ملک به شما ارائه نماید .

برای اخذ اقامت استرالیا از داخل قوانین مهاجرتی استرالیا بهترین و مقرون به صرفه ترین راه از جمله : تحصیل در استرالیا ، کار در استرالیا ، سرمایه گذاری در استرالیا ، خرید ملک در استرالیا ، ثبت شرکت در استرالیا ، ازدواج در استرالیا ، در نهایت اخذ تابعیت استرالیا را به صورت کامل بررسی و پس از آن انتخاب نمایید .

دولت استرالیا از این واقعیت آگاه است که برخی از شهروندان استرالیا در مورد خرید ملک توسط افراد خارجی یا شرکت های خارجی ( به عنوان همه ملک های استرالیا یا زمین های خالی ) بسیار محتاط عمل می نمایند چرا که می خواهند اطمینان به دست آورند که افراد خارجی که مالکیت املاک و مستغلات را بر عهده دارند به نفع جامعه و در راستای نیازهای جامعه حرکت نمایند ، بنابراین دولت استرالیا اصرار دارد که تمام برنامه های کاربردی برای شهروندان خارجی یا شرکت ها برای خرید املاک مسکونی ( در حال توسعه مانند خانه ها و آپارتمان ها ) در استرالیا قبل از هر اقدامی توسط هیئت مشاوره و نظارت بر سرمایه گذاری خارجی در استرالیا ( FIRB ) مورد بررسی قرار گرفته شود ، مسئولیت FIRB بررسی پیشنهادات افراد خارجی برای سرمایه گذاری در استرالیا و ارائه توصیه به خزانه داری در راستای سیاست سرمایه گذاری خارجی در استرالیا و قانون جذب سرمایه گذار خارجی مصوب ۱۹۷۵ می باشد البته باید در نظر داشت که این هیئت مستقل عمل می نماید .

معمولا همسر خارجی یک شهروند استرالیایی برای خرید ملک مشترک با همسر استرالیایی خود منعی ندارد اما همچنان باید به هیئتFIRB درخواست بررسی ارائه دهد .

بررسی سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در استرالیا توسط هیئت FIRB چه مدت زمان خواهد برد ؟

درخواستی که توسط FIRB مورد بررسی قرار می گیرد در حدود ۳۰ روز زمان می برد ، هیئت FIRB هیچ گاه تایید عمومی نمی دهد بلکه فقط می تواند برای اموال مشخص شده تصمیم گیری نماید ، بنابراین قراردادهای املاک و مستغلات با شهروندان خارجی باید حاوی یک بند باشد که اعلام نماید هیئت FIRB  با پیش فروش یا خرید ملک موردنظر موافقت می کند و و این هیئت ۳۰ روز زمان نیاز دارد تا در خواست را قبول کند و یا آن را رد کند .

چه مواردی در تصمیم گیری هیئت FIRB  تاثیر گذار می باشد ؟

اگر هیئت FIRB احساس نماید که که املاک مسکونی مورد نظر توسط یک شهروند خارجی یا شرکت خارجی تنها به منظور اجاره ملک خریداری شده است یا به این دلیل که خریدار می خواهد برآورد ارزش آینده اموال خود را پیش بینی نماید ، در این دو صورت مجوز خرید املاک در استرالیا برای شهروندان خارجی ممنوع اعلام خوهد شد . این مقاله توسط موسسه حقوقی ایران مهاجرت با همکاری دفتر MIEاتریش نگارش شده است .

از طرف دیگر تأیید IS معمولا به متقاضیان خارجی خرید ملک در استرالیا تنها در شرایط زیر اعطا می گردد :

    1. درصورتی که متقاضی در استرالیا براساس یک ویزا موقت (با اعتبار بیش از ۱۲ ماه) اقامت داشته باشد و میخواهد محل اقامت خود را خریداری نماید و تا زمانی که ملک فروخته شود و زمانی که شخص دیگر در استرالیا زندگی نکند ، متقاضیانی که می توانند با توجه به چنین شرایطی ملکی را در استرالیا خریداری کنند عبارتند از : دانشجویانی که بیش از ۱۸ سال دارند و در یک موسسه عالی رتبه که دوره تحصیل آنها بیش از یک سال زمان خواهد برد شناخته می شوند ، که برای دانشجویانی که به طور موقت ساکن استرالیا هستند و قصد خرید ملک در استرالیا را دارند محدودیت عمومی ۳۰۰،۰۰۰ دلار در نظر گرفته شده است ، سایر متقاضیان که در استرالیا زندگی می کنند و بازنشستگی طولانی مدت دارند حق خرید ملک در استرالیا را دارند ، علی القاعده زمانی که این دسته از افراد دیگر تمایل به زندگی در استرالیا را نداشته باشند می بایست املاک خود در استرالیا را بفروشند . این شرایط برای افرادی که دارای ویزای بازدید کننده و یا دارای ویزای توریستی می باشد را پوشش نمی دهد .
    2. در صورتی که شرکتی از یک کشور خارجی تمایل داشته باشد مسکنی را برای مدیران اجرایی خود در استرالیا فراهم نماید ، در حالی که از ورود آنها به استرالیا بیش از ۱۲ ماه گذشته باشد ، باز هم در صورتی که مدیران اجرایی دیگر در استرالیا زندگی نکنند ملک خریداری شده برای آنها باید به فروش برسد ، این مدیران اجرایی یا ارشد باید به طور خاص نامگذاری شوند ، به صورت کلی معمولا خرید دو خانه برای هر شرکت مجاز می باشد .
    3. خرید یک ملک برای استفاده تفریحی و توریستی تحت هیچ یک از شرایط بالا تایید نشده است.

خرید ملک به عنوان یک مجتمع گردشگری در استرالیا 

اگر خزانه دار استرالیا صاحب امتیاز یک منابعی خاص باشد همانند یک مجتمع گردشگری در این صورت زمانیکه که شهروند خارجی بخواهد زمین خالی برای مجتمع گردشکری یا اقامتگاهی را خریداری نماید می تواند در هر یک از ایلات استرالیا بدون هیچ گونه ارزیابی توسط FIRB  آن را خریداری نماید ، در واقع فروشندگان چنین اموالی این وضعیت را برای همه خریداران احتمالی آگاه می نمایند . در صورتی که یک شهروند خارجی به عنوان یگ گردشگر مجتمع گردشگری محسوب می گردد که آن مکان باید شرایط خاصی را رعایت نماید من الجمله پوشش حداقل ۵۰ هکتار زمین در مرزهای تعریف شده ، امکانات تفریحی گسترده ای و غیره .

خرید املاک تجاری در استرالیا

شهروند خارجی یا یک شرکت خارجی که قصد دارد املاک تجاری یا املاک غیر مسکونی با ارزش حداقل ۵ میلیون دلار یا بیشتر خریداری نماید ، می بایست تایید هیئت FIRB را اخذ نماید ، هیئت FIRB به طور معمول اعطا می نماید مگر اینکه “بر خلاف منافع ملی” باشد .

همچنین در صورتی که املاک و مستغلات تجاری و یا غیر مسکونی مورد نظر هنوز وجود نداشته باشد اما در مرحله توسعه یا پیشرفت عمده قرار داشته باشد ، توسط هیئت FIRB اجازه خرید به طور معمول داده می شود مگر اینکه خرید “بر خلاف منافع ملی” در نظر گرفته شود و همچنین ساخت و ساز باید در مدت مشخصی از زمان شروع شده باشد .

نتیجه گیری

در مقاله فوق سعی بر آن شد که شرایط خرید ملک در استرالیا برای شهروندان خارجی و شرکت های خارجی و همچنین شرایط اقامت استرالیا از طریق خرید ملک کامل بیان گردد حال با توجه به آنچه در مقاله فوق در باب شرایط اقامت استرالیا از طریق خرید ملک بیان شد می توان نتیجه گرفت که شهروندان خارجی یا شرکت های خارجی تنها در صورت رعایت شرایطی خاص می توانند در استرالیا ملک خریداری نمایند ، خرید ملک در استرالیا می تواند یکی از راه های سرمایه گذاری در استرالیا تلقی گردد ، بنابراین متقاضیان سرمایه گذاری در استرالیا و یا خرید ملک در استرالیا می توانند برای آگاهی از شرایط سرمایه گذاری در استرالیا و خرید ملک در استرالیا و راههای مهاجرت به استرالیا با مشاورین موسسه ایران مهاجرت ارتباط برقرار نموده و اطلاعات مکفی در زمینه شرایط اقامت استرالیا از طریق خرید ملک به دست آورند . همواره می توانید با موسسه حقوقی ایران مهاجرت در سراسر دنیا به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط اقامت استرالیا از طریق خرید ملک و شرایط مهاجرت به استرالیا و در نهایت اخذ اقامت استرالیا مشاوره رایگان دریافت نمایید .