شرایط اخذ اقامت بلغارستان از طریق تحصیل ، قوانین اقامت در بلغارستان از طریق تحصیل

شرایط و قوانین دریافت اقامت بلغارستان از طریق تحصیل

بسیاری از افراد جهت مهاجرت به بلغارستان از طریق تحصیل در بلغارستان اقدام می کنند، این افراد می توانند پس از اخذ اقامت تحصیلی بلغارستان و اخذ پذیرش تحصیل در بلغارستان نسبت به اخذ تابعیت بلغارستان یا شهروندی بلغارستان اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به بلغارستان در کنار راه های دیگر مثل ویزای کار در بلغارستان و اقامت از طریق ثبت شرکت در بلغارستان می باشد.

بسیاری از دانشجویان بین المللی برای پذیرش در دانشگاه های بلغارستان، ملزم به ارائه کپی از اسناد مربوطه که مواردی نظیر : مدرک دیپلم، تاییدیه تکمیل تمامی دوره های آموزشی با

موفقیت، گواهی سلامت پزشکی، گذرنامه یا معتبر را در بر خواهد گرفت خواهند بود. این در حالیست که برخی از دانشگاه شرکت در آزمون های ورودی (جهت سنجش مهارت های زبان بلغاری یا انگلیسی ) که بستگی به دوره های انتخابی دارد را از شما می خواهند. خبر مهم این است که در صورت عدم موفقیت در آزمون، شما قادر به ثبت نام یک ساله در دوره های مقدماتی ( به زبان انگلیسی یا بلغاری ) خواهید بود.

 

به طور معمول اخذ مدرک کارشناسی در کشور بلغارستان چهار سال به طول می انجامد این در حالیست که اخذ مدرک کارشناسی ارشد یک یا دو سال زمان می برد. مهلت درخواست به دانشگاه بلغارستان معمولا تا 30 سپتامبر و در واقع قبل از شروع دوره ها خواهد بود. البته ناگفته نماند که مهلت این درخواست از موسسه ای به موسسه دیگر متفاوت خواهد بود.

 

اخذ ویزای تحصیلی بلغارستان

 

شهروندان ایالت متحده و اروپا نیازی به اخذ ویزا جهت تحصیل در بلغارستان ندارند. این درحالی است که تمامی آنان به گذرنامه یا آی دی معتبر نیاز دارند. اگر شما از یک کشور غیر اروپایی وارد این کشور شده اید، شما ملزم به اخذ ویزای دانشجویی خواهید بود. در محله اول شما به نامه پذیرش از جانب یکی از دانشگاه های بلغارستان نیاز خواهید داشت. باید بدانید که مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزا متفاوت خواهد بود که بستگی به ملیت افراد خواهد داشت. علاوه بر تمامی موارد ذکر شده در فوق شما ملزم به در اختیار قرار دادن تمام جزئیات به سفارت بلغارستان خواهید بود. پس از رسیدن به کشور بلغارستان، شما ملزم به اخذ مجوز اقامت خواهید بود، مجوزی که برای یک سال اعتبار دارد و میبایست هر سال یکبار تمدید گردد. درخواست جهت اخذ مجوزاقامت می بایست بعد از ثبت نام کامل در دانشگاه صورت گیرد.

 

دریافت اقامت تحصیلی بلغارستان مهاجرت به بلغارستان از طریق تحصیل
اخذ اقامت تحصیلی بلغارستان

 

 

پرداخت ها و حمایت های مالی

 

در جهت تحصیل در بلغارستان مبلغ شهریه برای شهروندان بلغارستانی بسیار پایین می باشد چرا که مبلغی حدود 600-350 دلار – دلار آمریکا در هر سال خواهد بود. این درحالیست که برای شهروندان ایالت متحده اروپا امکانات و آفری در نظر گرفته شده است. ناگفته نماند که شما ملزم به شرکت در دوره های بلغاری و شرکت در آزمون ورودی خواهید بود. اگر شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی یا یک شهروند غیر اروپایی قصد تحصیل در بلغارستان را دارید، شما ملزم به پرداخت شهریه بیشتری خواهید بود. معمولا دامنه این مبلغ حدود 3000 تا 11000 دلار – آمریکا خواهد بود که باز هم بستگی به دانشگاه و دوره های انتخابی خواهد داشت.

 

این نکته بسیار مهم را به خاطر داشته باشید که دولت بلغارستان بورسیه تحصیلی (حمایت های مالی) بسیار کمی برای دانشجویان خارجی در نظر می گیرد، بنابراین به طور کامل تحصیل رایگان نیست لذا انتظار می رود که شما تمکین مالی کافی داشته باشید یا اینکه منبع مالی دیگری برای خود در نظر بگیرید. ناگفته نماند که هزینه های زندگی شما مواردی نظیر : هزینه اقامت، حمل و نقل، خوراک و دیگر مخارج را در بر خواهد گرفت. هزینه هایی که کم تر از 25000 دلار – دلار آمریکا در هر سال خواهد بود.

شما عزیزان می توانید با تماس با متخصصان ما در ایران مهاجرت از اطلاعات و مشاوره رایگان بهره مند شوید .