اقامت در گرجستان از طریق ثبت شرکت

اخذ اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت

 

توصیه هایی بسیار مهم جهت ثبت شرکت در گرجستان و اخذ اقامت گرجستان:

با توجه به اینکه اخیرا سودجویانی با استفاده از بی اطلاعی هموطنان عزیزمان،مشکلاتی را برای ایرانیان و دولت گرجستان ایجاد کرده اند لازم می بینیم توصیه هایی کوتاه،اما مهم درارتباط با مسائل مربوط به ثبت شرکت در گرجستان و اخذ اقامت گرجستان به شما دوستان عزیز داشته باشیم.برای اینکه بتوانید در کشور گرجستان زندگی و اقامت بدون دردسر و دلچسبی داشته باشید و منافع شما در خطر سودجویان قرار نگیرد،

 

 

برای اقامت در گرجستان از طریق ثبت شرکت لازمست در زمینه موارد زیر دقت فرمایید:

کسی که قرار است شرکت شمارا در گرجستان ثبت نماید بهتر است شخصیت حقوقی داشته باشد.این به آن معنی است که خدمات مربوط به ثبت شرکت درگرجستان وگرفتن اقامت گرجستان می بایستی از طریق شرکتی که در گرجستان به ثبت رسیده است به انجام برسد تا در صورتیکه تخلفی رخ داد قابل پیگیری باشد.

ثبت شرکت در گرجستان:
شرکتی که قراراست جهت اقامت گرجستان و ثبت شرکت در گرجستان برای شما اقدام نماید باید دارای اطلاعات و تخصص کافی باشد تا بتواند شرایطی کاملا واقعی را برای شما در گرجستان ترسیم نماید.می توانید از طریق مذاکره حضوری ازاین مهم مطمئن شوید.

مهم:

ثبت شرکت در گرجستان


مسئله ای که از اخذ اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت و ثبت شرکت در گرجستان برای شما بسیارمهمتر است ، در اختیار داشتن و همراه شدن با مرجع و مشاوری مطمئن می باشد.این مرجع مطمئن می تواند در اقدامات بعدی شما در گرجستان مانند سرمایه گذاری در گرجستان ، کار در گرجستان ،خرید ملک در گرجستان ، تحصیل در گرجستان , امکان مذاکره با صاحبان صنایع و… همراه شما باشد .با توجه به اینکه اقامتی که دولت گرجستان به اتباع خارجی در ابتدا ارائه می کند اقامت موقت یکساله است ، شما می بایستی مشاوره های لازم درخصوص نحوه انجام سرمایه گذاری ( هرچند کوچک ) را بتوانید از مشاور خود دریافت کنید تا برای تمدید اقامت خود دچار مشکل نشوید.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در گرجستان:

برای ثبت شرکت درگرجستان شما نیاز به مدارک زیر دارید به این صورت که شما مدارک لازم جهت ثبت شرکت در گرجستان را به وکیل مربوطه شرکت ایران مهاجرت تحویل داده وپس از 5 روز کاری شما مدارک شرکت از قبیل برگه ثبت و کد مالیاتی و مهر شرکت را تحویل می گیرید. ضمنا توضیح در مورد وکالت نامه که این وکالت نامه فقط و فقط برای ثبت شرکت بوده و ارزش قانونی دیگری ندارد .
از جمله مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در گرجستان ترجمه پاسپورت به زبان گرجی و دادن وکالت به زبان گرجی جهت ثبت شرکت در گرجستان می باشد.
ثبت شرکت در گرجستان

اقامت در گرجستان از طریق ثبت شرکت
اقامت در گرجستان از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در گرجستان به چند بخش تقسیم می شود که عبارتند از :

شرکت سهامی ( JSC ) ( Joint stock company ) :

شرکت سهامی در گرجستان یک نهاد قانونی است که سرمایه آن به مقادیر اسمی مساوی تقسیم شده است. این سهام به یک وثیقه اطلاق می شود که ضامن مطالبات یک سهامدار در ارتباط با دارایی شرکت سهامی، حقوق و تعهدات سهامداران و شرکت سهامی در قبال یکدیگر می باشد.بدهی یک شرکت سهامی به دارایی کل آن محدود می شود. سهامداران مشمول تعهدات شرکت سهامی نیستند.


 شرکت با مسئولیت محدود ( Limited Liability company ) ( LLC ):

شرکت با مسئولیت محدود در گرجستان  یک نهاد بازرگانی قانونی است که تعهدات آن به بستانکارانش محدود به دارایی موجود آن می باشد. شرکت با مسئولیت محدود می تواند توسط یک شخص منفرد تأسیس گردد و یا دارای شریک باشد. سرمایه این شرکت به سهام تقسیم شده و برخلاف شرکای شرکت سهامی، سهام جدید نمی تواند صادر شود.اغلب شرکتهای ثبتی در کشور گرجستان از این نوع هستند و این نوع ثبت شرکت در گرجستان عمومیت دارد.

مشارکت عمومی ( General Participation ) ( GP ) :

مشارکت عمومی شرکتی در گرجستان است که در آن چندین شریک فعالیت های مستمر و مستقل کارآفرینی را تحت نام یک شرکت اجرا می کنند. بنیانگذاران در قبال کلیه بدهی های شرکت شخصاً مسئولیت دارند.

مشارکت محدود ( Limited Partnership ) ( LP ) :

ثبت شرکت در گرجستان
مشارکت محدود شرکتی در گرجستان است که در آن چندین شخص بصورت مشترک فعالیت های کارآفرینی مستقلی را تحت نام یک شرکت اجرا می کنند. در مشارکت محدود، تعهدات یک یا چندین شریک در قبال بستانکاران این شرکت محدود به سرمایه های آنان در شرکت است (شرکای محدود) در حالیکه دیگر شرکا شخصاً در قبال بدهی شرکت مسئولیت دارند.

تعاونی ( Cooperative ) ( CO ) :

تعاونی در گرجستان ، یک شرکت در گرجستان است که با هدف توسعه کسب و کار مشترک و افزایش سود از اعضای آن تأسیس شده است. هدف تعاونی انجام علایق اعضای آن می باشد. شرکت تعاونی که یکی از انواع ثبت شرکت در گرجستان می باشد به این صورت عمل می کند که اصولاً برای بدست آوردن سود تشکیل نشده است بلکه جهت انجام یک کار تیمی بیشتر با هدف اشتغالزایی می باشد. این شرکت به بستانکاران خود تنها به اندازه دارایی خود متعهد می باشد.

شراکت تجاری ( Business Partner ) ( BP ) :

مشارکت یا شراکت تجاری، تجمعی از دو نفر یا بیشتر (شخصیت های حقیقی یا حقوقی) بوده که مسئولیت را در قبال بستانکاران بصورت بدهکاران مشترک تقسیم کرده و تعهدات شخصی نامحدودی دارند. میزان مسئولیت هر شریک در قبال دیگری در قالب یک تفاهم نامه شراکت تنظیم شده است. شراکت تجاری از انواع ثبت شرکت درگرجستان می باشد که به صورت یک شخص حقوقی نیست.
ثبت شرکت در گرجستان

کارآفرین فردی ( Individual entrepreneur ) ( IE ) :

به عنوان مالک یک موسسه، یک کارآفرین فردی یک شخص حقیقی است که فعالیت کارآفرینی را بایستی به یک شیوه کارآفرینی انجام دهد. در روابط قانونی چنین شخصی بایستی از طرف خود عمل کند. کارآفرین فردی یک نهاد نیست. یک کارآفرین فردی از حقوق خود استفاده نموده و به تعهدات خود به عنوان یک شخص حقیقی عمل نموده و شخصاً در قبال بستانکاران برای کلیه تعهدات ناشی از فعالیت های کارآفرینی خود مسئول می باشد.

زمانبندی ثبت شرکت در گرجستان به چه صورت است؟

زمانبندی جهت ثبت شرکت در گرجستان پنج روز کاری است.
ثبت شرکت در گرجستان

موضوعاتی که جهت ثبت شرکت در گرجستان باید بدانیم؟

موضوعاتی که جهت ثبت شرکت در گرجستان باید بدانیم عبارت از اسم پیشنهادی ثبت شرکت در گرجستان و موضوع فعالیت شرکت ثبت شده در گرجستان که در چه موردی قصد فعالیت دارید.

هزینه ثبت شرکت در گرجستان به چه صورت است؟

هزینه ثبت شرکت با وکالت در ابتدا اخذ می گردد. ضمنا قبل از هر گونه همکاری فرم قرار داد را دو طرف مجری و کارفرما باید امضا کنند. این هزینه شامل باز کردن حساب بانکی، ترجمه پاسپورت، ثبت شرکت و کلیه خدمات مربوط می باشد.

همچنین شما عزیزان میتوانید برای دریافت مشاوره کامل در زمینه ثبت شرکت در گرجستان یا اقامت در گرجستان از طریق ثبت شرکت با گروه مشاورین ایران مهاجرت تماس حاصل فرمایید.