اقامت از طریق ثبت شرکت
 اقامت از طریق ثبت شرکت ,مهاجرت به آمریکا

در این مقاله تمام جزئیات ثبت شرکت در آمریکا برای خارجیان، غیرشهروندان و شهروندان آمریکایی که خارج از کشور آمریکا زندگی می کنند آمده است. خصیصه ثبت شرکت در آمریکا اعتبار شرکت ها را افزایش می دهد و دسترسی به بازارهای آمریکا و سرمایه گذاران را آسان تر می کند.

اگر شما در بیرون از منطقه آمریکا هستید و فکر تاسیس یک شرکت ( حتی باز کردن حساب بانکی یا تجاری در آمریکا، شعب مالی در آمریکا یا هر امر دیگری) در آمریکا را دارید ما قدم به قدم این فرایند ها را برای شما توضیح خواهیم داد و راهنمایی های لازم را به شما ارائه خواهیم داد. توجه داشته باشید که ثبت شرکت به معنای شرکت یا بنگاهیست که دارای شخصیت حقوقی باشند و ساختار LLC به معنای شرکت با مسئولیت محدود می باشد که در زیر به توضیح ان خواهیم پرداخت.

برای مهاجرت به آمریکا راه های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها اخذ شهروندی از طریق ثبت شرکت و همچنین ویزای کار در آمریکا می باشد. از دیگر روش های اخذ اقامت میتوان به تحصیل ، مهاجرت از طریق تخصص ، اخذ اقامت از طریق خرید ملک اشاره کرد.

دریافت ویزای آمریکا با ثبت شرکت , اقامت از طریق ثبت شرکت ,مهاجرت به آمریکا
ثبت شرکت در آمریکا

 

شرایط اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در آمریکا

این در مطلب به صورت کلی اطلاعاتی در زمینه ثبت شرکت در آمریکا را ارائه میدهیم. ثبت شرکت در آمریکا دارای مزایا و البته معایبی است. ما توصیه میکنیم، افرادی وارد پروسه ثبت شرکت در آمریکا شوند که قصد فعالیت اقتصادی در این کشور را داشته باشند، چنانچه شخصی صرفاً به واسطه این کار قصد مهاجرت به آمریکا را داشته باشد، روش های دیگری هم موجود است. موسسه حقوقی توسعه گران مهر با سابقه ی فعالیت در زمینه مهاجرت و حقوق بین الملل خصوصی می تواند در زمینه ثبت شرکت در آمریکا راهنمایی لازم را به شما داشته باشد.

 

ثبت شرکت در آمریکا دارای مزایای بسیار زیادی می باشد از افتتاح حساب بانکی بین المللی گرفته تا اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در آمریکا ، همگی امکان پذیر می باشد. مشاوران و وکیل مهاجرت به آمریکا با ثبت شرکت در موسسه حقوقی برگزیده اصهطباناتی در دفاتر تهران و شیراز بهترین راه حل را برای ثبت شرکت بین المللی به شما پیشنهاد می دهد.

موارد و شرایط لازم جهت ثبت شرکت یا LLC در آمریکا

زمانی که شما نوع ثبت شرکت خود را انتخاب کردید و از شرایط ثبت شرکت آگاه شدید، مواردی برای ثبت شرکت نیاز هستند که میبایست آنان را مورد توجه قرار دهید.

این موارد عبارتند از :

 • انتخاب نام برای شرکت

در وحله اول باید مطمئن شوید که نام منتخب شما مورد استفاده می باشد و مشکلی به وجود نمی آورد. اگر انتخاب نام با مشکل مواجه شود آنان نام های دیگر را به شما پیشنهاد می کنند و کار تا زمانی که انتخاب نام درست نشده است متوقف خواهد شد.

 • . عامل ثبت شرکت

عامل ثبت شرکت، فرد یا شرکتیست که میبایست آدرسی از تشکیلات در طول دوره کسب و کار داشته باشد و امضا و اسناد موجود مورد تایید مقام حقوقی قرار گرفته باشد. لذا شما میبایست هزینه ثبت شرکت که سالانه 99 دلار است ( تضمین می کنند بیشتر نمی شود ) را پرداخت کنید. کارمندان ما این اسناد را دریافت و اسکن می کنند و ایمیل برای شما ارسال می کنند و درصورت نیاز مدارکی را که نمی توانند اسکن شوند و نیاز به امضای فیزیکی دارند را با پست بین المللی ( با شماره پیگیری ) ارسال می کنند.

نکته : عامل ثبت شرکت مسئول ارسال نامه ها نیست،عامل ثبت شرکت مسئولیت قانونی برای قبول مدارک قانونی و حقوقی و ارسال آنان به شما را بر عهده دارد. لذا برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ارسال و یا خدمات اداره ها جهت انجام تجارت قانونی، نامه ها و مکاتبات مطالب زیر را بخوانید.

 • ارائه اسامی و ادرس افراد / شرکت ها

که شامل اسامی و ادرس ( متصدیان،مدیران و کارمندان و … ) می باشد.

 • فدرال شناسایی تعداد کارفرمایان (FEIN)

به عنوان ” EIN ” یا به طور ساده تر ” شماره شناسایی متقاضیان ” شناخته می شود. این شماره ها توسط خدمات درآمد های داخلی (IRS ) صادر می شوند که مانند شماره شناسایی برای شرکت ها می باشد. اگر شرکت شما توسط دولت به ثبت رسیده باشد ما شما را نسبت به اخذ این شماره از IRS یاری می کنیم. برای افتتاح حساب بانکی در آمریکا شما به تایید FEIN نیاز دارید. ( این مورد را چک کنید که بانک محلی شما به این شماره برای افتتاح حساب نیاز دارد یا خیر).

نکته : اگر شما یا دیگر صاحبان شرکت، شماره امنیت اجتماعی (SSN) یا شماره شناسایی پرداخت مالیات (ITIN) را ندارید ما در خواست FIEN شما را پی گیری می کنیم و FIEN شرکت ها را از طریق تلفن با IRS برای شما اخذ می کنیم. در خواست ITIN افراد میبایست قبل از 15 اوریل سال و بعد از ثبت شرکت ارائه گردد. شما می توانید اطلاعات بیشتر در رابطه با ITIN را در این مقاله مشاهد کنید. در این مقاله اخذ ITIN صورت نمی گیرد اما فهرستی از اسامی عاملان تایید شده در این مقاله وجود دارد که شما را یاری می نماید.

 • گواهی احراز هویت ( اختیاری )

اگر شما قصد افتتاح حساب در کشور خود را دارید یا اگر شرکت های محلی و ادارات دولتی به اثبات ثبت شرکت یا LLC شما در آمریکا نیاز دارند شما نیاز به مدرک تایید شده ای مانند گواهی احراز هویت دارید. گواهی احراز هویت، توافقی بین کشور ها جهت پذیرش اسناد یکدیگر می باشد، این امر در صورتی امکان پذیر است که این کشور ها عضو انجمن های بزرگ باشند ( انجمن های گواهی احراز هویت در زیر فهرست شده اند ). اگر کشور شما عضو این انجمن نباشد، کشور شما نیازمند گواهی احراز هویت حتی از دیگر دولت ها جایی که یک شرکت ها ثبت می شوند را دارد.

نکته : اخذ گواهی احراز هویت در صورت افتتاح حساب های بانکی یا تجاری ساده در بانک ها و شرکت های آمریکا نیاز نیست. چرا که شما با قوانین و مقررات امریکا سر و کار دارید و نیازی به اثبات مدارک خود و FEIN ندارید.

توصیه می شود که تمام فعالان تجاری برای افتتاح حساب در همین کشور اقدام کرده و شایان ذکر است که داشتن حساب ارزی در آمریکا کاری بسیار ساده می باشد. افتتاح حساب بانکی مستلزم داشتن پاسپورت، مدرک ثبت تجاری، اساسنامه شرکت و همچنین مدرکی مبنی بر اثبات اسکان در این کشور است. مدارک لازم به فرم شرکت بستگی دارد.

شرکت سهامی خاص: شرکتی است که سرمایه ی آن به سهام های متعدد تقسیم شده است.

شرکت  تضامنی: شرکت تضامنی شرکتی است که امور تجارتی بین دو یا چند نفر با مسئولیت محدود تشکیل می شود.

پس از شکل گیری ثبت شرکت یا LLC در آمریکا

بعد از اینکه ثبت شرکت یا LLC انجام شد. وظایف دیگری وجود دارند که شما با توجه به هدف خود از ثبت شرکت در آمریکا میبایست ان ها را انجام دهید.

آدرس تجاری یا دفتر کار خود در آمریکا را سامان دهی کنید.

اگر شما مایل به دریافت ایمیل تجاری، ایمیل مشتریان و … هستید و یا تمامی بانک ها آدرس شما ( که مشابه نمایندگان ثبت شما نیست ) را می خواهند شما میبایست ترتیبی را برای ارسال ایمیل و یا خدمات دفتر کار خود در نظر بگیرید. خدمات بسیاری در آمریکا موجود می باشند که بسیاری از آنان بر اساس بانک های دلاور، نوادا و وایومینگ که در مطلب فوق ذکر شد هستند. برخی از آنان گزینه های انتخابی مانند ارسال ایمیل هفتگی، ماهیانه و شماره پیگیری اسناد را در اختیار شما قرار می دهند و برخی دیگر شما را قادر به برقراری ارتباط با آمریکا می سازند.

افتتاح حساب بانکی در آمریکا

اگر شما شرایط پرداخت هزینه های آمریکا، افتتاح حساب های تجاری یا افتتاح شعب اداری در آمریکا ( یا دیگر شرایط ) را پذیرفته اید میبایست حساب بانکی در آمریکا افتتاح نمایید. متاسفانه این امر در سال های اخیر به دلیل قوانین ضد تروریسم آمریکا با مشکلاتی مواجه شده است، اما هنوز هم گزینه های انتخابی بسیاری ( با توجه به شرایط کشور ) وجود دارند که این فرایند را آسان تر می کنند. نکته مهم این است که افراد میبایست کمی تحقیقات در این خصوص انجام دهند که همه ی این ها بستگی به تصمیم نهایی آنان دارد.

نکته : همیشه با بانک در تماس باشید. تصور نکنید که تمامی تقاضاهای شما با افتتاح حساب در یک بانک خاص برطرف می گردد. بانک های مختلفی با کارکردهای متفاوت در آمریکا وجود دارند برای مثال برخی از آنان به یک کپی از مدارک شما نیاز دارند. قطعنامه بانکی یا دیگر اسناد مدارکی هستند که بسیاری از بانک ها آن را ندارند.

این بسیار حائز اهمیت است که شما با چند بانک در تماس باشید و قبل از عزیمت به این دفاتر موارد خاصی در خصوص این بانک ها کشف کنید. اگر بانکی به ادرس آمریکا نیاز داشت شما میبایست بپرسید که این آدرس خواسته شده باید آدرس جایی باشد که شرکت در آن ثبت شده یا می تواند آدرس هر ایالتی از آمریکا باشد. لذا این موارد برای سامان دهی آدرس ها و دفاتر کاری در آمریکا ( که در زیر در مورد ان بحث شده است ) بسیار مهم است.

نکته : شرکت خود را در دلاور، نوادا یا وایومینگ ثبت کنید. بانک های بین المللی که در این زمینه کار می کنند تجارب بسیاری در خصوص بانکداری و ارتباط با مشتری با توجه به حجم زیاد متقاضیان دارند. این صحت دارد که اگر شما امکان انجام این مراحل را ندارید، نماینده شما قادر به حضور فیزیکی در شعب و شرکت ها می باشد. بسیاری از بانک ها از شما ادرسی که تحت نظارت ایالت متحده امریکا قرار دارد را می خواهند. ( که در زیر به بحث در مورد ان خواهیم پرداخت ).

بسیاری از بانک ها ممکن است آدرس عامل ثبت شرکت را برای افتتاح حساب بپذیرند اما در این صورت افراد نیازمند به ترتیب ابلاغیه از طرف بانک هستند. ناگفته نماند که تعیین مسیر ارسال ایمیل یا دریافت ان به صورت الکترونیکی صورت می گیرد.

نکته : بانکی را انتخاب کنید که شعبی در کشور خودتان داشته باشد. اگر شما بانکی را انتخاب کردید که هم در کشور ایالت متحده و هم کشور خودتان حضور داشت، می توانید به ان بانک در کشور خود مراجعه نمایید و حساب بانکی افتتاح نمایید.

بانک هایی که حضور بین المللی بسیار گسترده ای دارند عبارتند از : ( به وب سایت شعب محلی مراجعه نمایید )

 • بانک آمریکا
 • بانک شهری
 • چیس
 • بانک ایالت متحده
 • ولز فارگو

نکته : به بانک های مجازی یا اینترنت بانک ها توجه کنید. این بانک ها حضوری مجازی دارند، در واقع بیمه بانک هایی هستند که می توانند کارت های شناسایی مانند ویزا و کارت کارشناسی ارشد با دسترسی به جهان خودپرداز را صادر کنند. این بانک ها راحت ترین گزینه انتخابی برای افتتاح حساب ( از طریق فکس، اینترنت و …) هستند چرا که به حضور فیزیکی شما برای افتتاح حساب نیازی نیست.

 • افتتاح حساب بانکی در کشور خود

اگر شما قصد افتتاح حساب در کشور خود را دارید، این بانک به چیزی بیش از گواهی احراز هویت که در بالا ذکر شد نیاز دارد. لذا این بسیار مهم است که شما نسبت به مدارک لازم در زمان ثبت شرکت در آمریکا آگاهی کاملی داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر راجع به مدارک لازم جهت افتتاح حساب در کشور خود با بانک محلی خود تماس حاصل فرمایید.

 • شماره تلفن ایالت متحده را دریافت نمایید.

گزینه های انتخابی بسیاری برای دریافت شما تلفن ایالت متحده وجود دارد. در بسیاری از موارد این تلفن رایگان است، شماره (800،877 ) یا شماره های محلی که شما می گیرید کدی ( مانند : 302 برای دلاور، 702 برای نوادا یا 307 برای وایومینگ) دارند. اغلب این شماره تلفن ها ویژگی های آنلاین بسیاری مانند پست صوتی و فکس یا ایمیل دارند. عنوان “مرا دنبال کنید ” مسیریست که پیغام شما به هر شماره ای که بخواهید ارسال می کند و همانند خدمات VOIP پیغام شماره را از طریق اینترنت می رساند. قیمت شروع از 9،95 دلار در ماه یا هزینه شارژ در هر دقیقه مکالمه برای تلفن های بین المللی می باشد.

 • ساخت یک وب سایت و لوگو برای شرکت

اغلب تجارت ها حداقل یک وب سایت برای فعالیت های خود در نظر می گیرند چرا که این مسئله موجب افزایش اعتبار افراد می گردد، در حقیقت بسیاری از تجار و فروشنده ها برای انجام فعالیت های خود به یک وب سایت نیاز دارند. خوشبختانه ساخت این وب سایت ها بسیار ارزان است و به جای چند ماه در چند ساعت در قالب بسیار جالبی ساخته می شوند و قیمت گذاری ان از 10 دلار در ماه شروع می شود. شما میبایست یک لوگو حرفه ای ( طراحی وب سایت )، با توجه به حضور وب برای این کار در نظر بگیرید.

 

 •  یک حساب تجاری آمریکایی افتتاح نمایید. ( برای قبول کارت شناسایی )

حساب تجاری، رابطه با بانکی که مجوز تجارت با استفاده از کارت شناسایی مانند ویزا را می دهد می باشد. شما می توانید برای پرداخت هزینه خرید محصولات یا خدمات از کارت اعتباری استفاده نمایید. بانک بدهی خود را از طریق صندوق مشتری پرداخت می نماید و آنان را به سپرده حساب بانکی شما برمی گرداند. افتتاح حساب تجاری در آمریکا مستلزم افتتاح حساب، ادرس تجارت و شماره تلفن در آمریکا می باشد. 

جهت اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما در ایران مهاجرت تماس فرمایید.